Machačová v Chatearoux závodila potřetí, v roce 2013 a 2014 to bylo na mistrovství Francie v triatlonu. Tentokrát ale pro závod Evropského poháru juniorů byly pozměněny tratě kola a běhu.

"Věděla jsem, že, když se mi podaří vyplavat v první skupině, budu schopná bojovat o medaile. Plavalo se v jezeře, bez neoprenu, z vody jsem vylézala jako osmá v kontaktu s první skupinou. Běh do depa byl neobyčejně dlouhý, nějakých 400 metrů, což mi umožnilo ještě před kolem předběhnout několik holek," uvedla Machačová.

Na kole se jely čtyři okruhy, nechyběly dva táhlé mírné kopce a spousta technických pasáží. "S ostatními závodnicemi jsme utvořily asi desetičlennou skupinu. Během druhého okruhu začalo pršet a silnice hodně klouzala. Naštěstí jsem zvyklá jezdit i v dešti. Ve skupině jsem se držela vpředu. Najednou na jednom kruháči všechny holky z mé skupiny spadly, tak jsem nastoupila a vybudovala si náskok. Dvě a půl kola na kole jsem jela sama a do depa přijela s náskokem padesáti vteřin na balík," uvedla.

Běh byl tvořen dvěma okruhy po 2,5 kilometrech. "Do běhu jsem dala vše a nakonec se mi podařilo vyhrát s náskokem skoro dvou minut. Jsem za toto vítězství neobyčejně vděčná, chtěla bych poděkovat hlavně mým rodičům, trenérovi a všem blízkým, kteří mě podporují a pomáhají mi," uzavřela Machačová, jejíž dalším závodem bude Evropský pohár v Táboře, který je na programu 2. srpna.