Po Abú Dhabí, Aucklandu, Gold Coast a Kapském Městě zamířil seriál mistrovství světa v triatlonu do Japonska do Jokohamy. Právě tam se utká triatlonová smetánka o další body do žebříčku.

Na startu budou i tři čeští reprezentanti v čele s nejlepší českou triatlonistkou Vendulou Frintovou. „Během uplynulých čtrnácti dnů v ČR jsem se hlavně snažila trochu přitrénovat, protože prostor na kvalitní trénink byl s počtem závodů, které jsem již absolvovala, velmi omezen. Snad jsem si stihnula dostatečně odpočinout," uvedla Frintová, která na rozdíl od svých reprezentačních kolegů nemusela řešit nepříjemnost v podobě chybějících zavazadel.

„Rozjezd v Jokohamě nebyl ideální. Nedorazily nám všechny věci. Přišlo mi kolo, ale taška s veškerým oblečením a vybavením ne. Přemek neměl kolo. Naštěstí jsem se mohla přidat ke Slovince Mateje Šimičové a byla jsem s ní plavat na bazénu. Mateja mi půjčila plavky a Přemek čepičku a brejličky. Přestože vyladění na závod nebylo ideální, fyzicky se cítím dobře. V sobotu by mělo pršet, a tak by se závod mohl zajímavě vyvíjet. Ještě že nám vše ve středu dorazilo. Necítila jsem se dobře, když jsem dva dny dělala vše v jednom triku a džínách," prozradila Petra Kuříková.

Švarc i přes lapálii s chybějícím kolem věří ve výsledek, se kterým bude spokojený. I když dobře ví, že vzhledem k nachlazení nebude jednoduché pěkné umístění vybojovat.

„Po závodě v Číně jsem chtěl udělat vše pro co nejlepší přípravu na Jokohamu, abych se vrátil do TOP20 na seriálu MS a místo toho jsem zvažoval, zda má cenu se postavit na start. Tělo bohužel nezvládlo přehřátí a vypětí ze závodu a od pondělí jsem se potýkal snachlazením a svalovou slabostí. Ale dělal jsem maximum, abych byl v sobotu na startu v co nejlepším stavu. Zda-li to půjde rozhodnou pocity před závodem," uvedl olympionik Švarc.