Plavecká část se uskuteční v moderním plaveckém areálu Šutka a běžecká část v nedalekém Ďáblickém háji, kde jsou výborné podmínky pro běhání.

„Akce je určena pro širokou sportovní veřejnost a je připravena pro kategorie žactva od 8 let až po dospělé. Vedle začínajících sportovců jsou ve startovní listině i elitní závodníci. Pro žákovské kategorie je tato akce logickým navázáním projektu TRIATLON Děti, jejímž hlavním cílem je přivést k aerobnímu sportu mladou generaci a ukázat možnou cestu k modernímu sportu – triatlonu," vysvětlil ředitel závodu Tomáš Petr.

Nejmladší závodníci absolvují 100m plavaní v krytém bazénu a po přestávce se vydají na 1km dlouhý běh. Jsou to tratě, které zvládne téměř každý. Ti starší pak absolvují 200m plavání a 2200m běhu. Hlavní závod se uskuteční na tratích 400m plavání a 4400km běhu.

Start první rozplavby je v neděli v 9:45 hodin, start běžecké části je vě 14 hodin.

On-line registrace je možná do 25.9. na stránkách www.czechtriseries.cz. V den závodu je možné se ještě registrovat přímo ve vestibulu Aquacentra Šutka od 8 do 9 hodin. Akce je podpořena Hlavním městem Praha a Lesy České republiky a.s.