Honzo, na mistrovství republiky v Telči jste skončil druhý a neobhájil loňský titul. Jak to hodnotíte?
Pro mě je to určitě zklamání. Chtěl jsem obhájit.

Hodně se mluví o okamžiku, kdy někdo strhl pásku značící trať a vy jste si kvůli tomu zaběhl a ztratil cenné vteřiny. Byl to rozhodující okamžik? Domníváte se, že kdyby se to nestalo, že byste Přemka Švarce doběhl, předběhl a obhájil titul?
Jak jsem se dozvěděl v cíli, tak páska už byla stržená u mladších kategorií před námi a někteří si taky zaběhli. Škoda, že pořadatel to napravil až ve třetím okruhu. Přemek Švarc s Lukášem Kočařem to rozběhli svižně a měli na mě tak 30 metrů. Při průběhu takovým esíčkem jsem běžel dál rovně, ale zabíhalo se do úzké uličky. Když jsem zjistil, že přede mnou široko daleko nikdo, tak jsem zastavil. Na trať jsem se vrátil, když proběhl Tomáš Řenč s Frantou Linduškou. Ztratit jsem mohl cca 20 sekund a na chvíli i motivaci. Přemka jsem v posledním okruhu dokázal seběhnout na 10 sekund, ale už to bylo pozdě a posledních 500m jsem vypustil. A ano, myslím si, že bych vyhrál, ale je to jen můj názor a na kdyby se nehraje. Vítězem je tento rok Přéma a já mu gratuluji.

Jak se vám celkově v Telči závodilo? Jak na vás působilo prostředí a co byste řekl k atmosféře?
Byl jsem v Telči poprvé a prostředí je moc pěkné. Jen bych měl výhrady k cyklistické části. Zkrátil bych okruhy na 5km a přivedl je zpět do města. Takhle to není zajímavé ani pro závodníky ani pro diváky, když vás hodinu nevidí. Telč zas není tak velké město, aby to snad nešlo zařídit.

Co vy a zranění? Trápí vás lýtko. Jsou to nějaké následky po loňské únavové zlomenině?
Na ME Evropy jsem si narazil žebra, ale dál jsem trénoval i závodil. Nejspíš jsem tomu trochu uhýbal a odneslo to pravé lýtko. Chytřejší budu v pátek, kdy jdu na magnetickou rezonanci. Normální rentgen nic neukázal. S loňskou únavovou zlomeninou to nemá nic společného, ta byla na druhé noze.

Jak prozatím vnímáte váš boj o olympiádu?
Zatím je to velmi podobné jako před čtyřmi lety. Léto bylo taky takové nemastné neslané a zabral jsem až na podzim. Z kvalifikace nejsou pryč ani tři měsíce, takže na nějaké závěry je brzo. Musím se nejdřív trochu prokousat žebříčkem ITU, aby nebyl problém s nasazováním na závody seriálu MS. Pak se můžu v klidu soustředit na závody a ne vymýšlet a lítat z jednoho konce světa na druhý.