A právě takovéto oblečení nyní zazářilo i v Americe. A to díky Zbyňku Švehlovi a jeho manželce.

Švehla v americkém Lubbocku ve státě Texas zvítězil v závodě Buffalo Springs Lake triatlon v kategorii handcycle a jeho paní mu dělala oficiální závodní doprovod a handlera. A na sobě přitom měla právě oficiální šaty ČTA, které na sobě nosí hostesky při závodech ČP na domácí scéně.

„Manželka se vzhlédla na Czechmanovi v oficiálních šatech ČTA a upřímně řečeno, já svým způsobem vlastně také. Koncem června cestujeme do Lubbocku na Buffalo Springs Lake triatlon 70.3, kde mi bude dělat oficiální závodní doprovod a handlera. Bylo by možné nějakým způsobem ty šaty zakoupit, nebo zapůjčit," zeptal se Švehla před odletem s tím, že by chtěl manželce udělat radost.

Zbynek Švěhla s manželkou.Jeho slova padla na úrodnou půdu a především díky předsedovi ČTA Jaromíru Horákovi se věci daly do pohybu. Zjištění velikosti, varianta oblečku a netrvalo dlouho a manželka Zbyňka Švehly měla oficiální šaty ČTA zabalené v kufříku na cestu za oceán.

A zdá se, že líbivé šatičky působily i jako talisman. Zbyněk Švehla v polovičním ironmanovi zvítězil ve své kategorii handcycle, celkově obsadil 239. místo a přijal nominaci na MS 70.3 do Kanady.

„Za šest hodin už jsem půlku opravdu hodně dlouho nejel a po rychlém Czechmanovi to byla lekce z náročnosti našeho sportu," zhodnotil krátce Švehla. Celý report ze závodu naleznete ZDE.