V sobotu 11. října to pro elitního českého triatleta bude třetí start na tratích železňáka. S posledními dojmy se podělil v rozhovoru.

Filipe, do závodu zbývají poslední hodiny. Jak se cítíte?
Fajn, jde to. Každý den mám jen jednu tréninkovou fázi, jinak odpočívám. Jsem na Havaji s rodinou, takže co víc si si přát.

Jak jste na Havaji relaxoval a jak jste se popasoval s vedrem a velkou vlhkostí?
Na Havaji se dá relaxovat jedině ve stínu a chladu apartmánu. Všude jinde je vedro, vlhko, slunce. Na zdejší klima jsem si díky dlouhému aklimatizačnímu pobytu zvykl. Ne že by mi nevadilo, ale neřeším a beru ho jako přirozené.

Co přípravy? Jídlo, gely. Už si to kompletujete?
Předzávodní týden už se strava hlídá. Něco se z jídelníčku vyškrtlo úplně, něco omezilo. Co se týče doplňkové výživy, tak zase něco přibylo. Díky firmám Enervit a jejímu českému dealerovi firmě Vitar a společnosti Fitsport-komplex mám vše, co potřebuji pro podání kvalitního výkonu. Jsem rád, že těch cca 5kg doplňkové stravy, kterou jsem si na Havaj přivezl, po sobotě zmizí a budu mít v zavazadle místo pro nakoupené dárky.

Jaké jsou vaše myšlenky směrem k blížícímu závodu?
Rozhodně pozitivní. Vím, co mě čeká. Plavání, cyklistika a běh. To už nějaký ten pátek dělám, takže mě to nezaskočí. Taky vím, že bude vedro, vlhko a větrno a že to bude dost těžké a vyčerpávající!

Co atmosféra v místě? Asi pořádný šrumec…
Kona je přelidněná. Děkuji všem, kteří mi doporučili pro místo mého dlouhého pobytu tady na Big Islandu Waikoloa Beach Resort. Tam to bylo nádherné a vše v poklidu. V Koně to tepe od rána do večera i od večera do rána. Bydlím cca 4,5km od centra závodu, takže ten největší ruch naštěstí nevnímám. Lidí je tu dost a dost, což bylo vidět i při dětském závodě a následném průvodu národů. Jak malých závodníků, tak diváků bylo na Alii Drive mraky.