Hospic Anežky České je nestátní zdravotnické a sociální zařízení, které pečuje o nevyléčitelně nemocné zejména s onkologickým onemocněním v pokročilém stádiu onemocnění.

Akce byla pořádána oblastní charitou v Červeném Kostelci pod záštitou místopředsedy vlády České republika Pavla Bělobrádka a Městského úřadu v Červené Kostelci. Jednalo se o první ročník této akce a účast více než tří stovek lidí byla velice příjemným překvapením. Peníze, které se díky akci vybraly, půjdou na správu a údržbu již zmíněného Hospice.

Závodníci si mohli vybrat ze třech různě dlouhých tratí. Dva, pět, nebo deset kilometrů. Pořadí v tomto závodě nebylo důležité, hlavním posláním běhu bylo vyjádření podpory a vzájemného lidského porozumění.

"Byla jsem ráda, že jsem mohla svou účastí podpořit tuto akci. Moje mamka je lékařka, a tak vím, jak je potřebné pomáhat druhým," uvedla Frintová, pro kterou ve čtvrtek začíná kolotoč cestování.

Nejprve se vydá do Kolumbie na předposlední závod Světového poháru v Cartageně, aby se následně na jeden den vratila do Čech a ve středu pokračovala východním směrem k poslednímu závodu Světového poháru, který hostí jihokorejský Tongyeong.