Akce se konala za podpory Hlavního města Prahy a historicky prvním vítězem Mistrovství Prahy ve sprint triatlonu na Hostivařské přehradě se stal 20tiletý Jakub Kočař, který proběhl cílem v čase 1:00:22. Mezi ženami zvítězila letošní mistryně ČR ve sprint triatlonu Jitka Šimáková v čase 1:10:11.

Sprint triatlon v Praze v neděli přilákal přes stovku závodníků, kteří bojovali na tratích 750 metrů plavání, 20 km plavání a 5 km běhu. Na startovní čáře se sešli účastníci nejen z České republiky, ale také z Ruska, Venezuely, Španělska, Mexika, Belgie, Kazachstánu, USA a Velké Británie.

"Vzhledem k prvnímu ročníku Mistrovství Prahy jsem byl mile překvapen množstvím účastníků a jejich kvalitou. Přivítali jsme u nás mistryni republiky, ale i budoucí olympijské naděje. Milým překvapením byla vysoká účast dětí ve věku 8 až 11 let. Myslím, že tento sport má v Čechách velmi slibnou budoucnost," uvedl spokojeně ředitel závodu Karel Hájek.

Závodu předcházela autogramiáda v obchodním centru Atrium Flora, které se kromě olympionika Jana Čelůstky a jeho triatlonového kolegy Tomáše Svobody účastnil také legendární žokej Josef Váňa. Ten vzpomínal na svou kariéru v závodech ironmana - Železného muže, která předcházela jeho úspešné dostihové kariéře.

"Mistrovství Prahy ve sprint triatlonu bude pokračovat i příští rok, pravděpodobně na stejném místě. Termín bude ještě upřesněn. Informace o závodě sledujte na www.praguetriathlon.com případně facebook.com/praguetriathlon," uzavřel ředitel Karel Hájek.