Po závodě na Mauriciu jste avizoval, že i na další start pojedete bojovat o medailové podium. Jaký byl váš cíl?
Závod byl po Mauriciu druhý sprint v sedmi dnech a cíle byly podobné, tzn. test formy, rozzávodění a zisk ITU bodů. Kromě toho tady v Sharm El Sheikh byly vypsány zajímavé odměny za umístění a důležitým cílem bylo si na tyhle dva nákladné africké závody i něco vydělat. Do závodu jsem šel tedy s cílem být opět po týdnu na pódiu.

Jak vám sedla plavecká část?
Ta probíhala ve 23,8°C teplém, průzračně čistém moři bez velkých vln a spoustou "akvarijních živočichů". Několik desítek metrů po startu z pláže se skákalo nebo běželo po mělčině a tam jsem trochu ztratil. Jeden plavec se mezitím oddělil od zbytku startovního pole a získával náskok. Po chvíli jsem se rozjel, dostal se do čela balíku a doplaval i Maročana. Poměrně dlouhý přeběh z pláže do depa byl pak v poklidu ve dvojici se znatelným náskokem na zbytek plavců.

Událo se něco rozhodujícího na cyklistické části? Co depo?
Depo proběhlo v poklidu a vlastně i celá cyklistika. Občasným zpestřením pro náš devítičlenný balík byly sekvence s přejížděním zpomalovacích prahů, městské dlažby a brždění do ostrých zatáček s malým prostorem.

A závěrečných pět kilometrů běhu?
Druhé depo se povedlo perfektně, a přestože jsem vbíhal cca na 7.-8. pozici, vyrazil jsem jen těsně druhý. Běželo se po rovině podél pláže dvakrát tam a zpět. Do čela jsem se dostal po pár vteřinách a zůstal na něm až do cca 4. kilometru, kdy mě vystřídal pozdější vítěz a nikdo další už v těsném kontaktu s námi nebyl. Naše pozice se ještě prohodily, ale nakonec mi v cíli chybělo pár sekund. Možná kdybych neodtáhnul začátek…

Jak jste vnímal atmosféru závodu?
Jelikož to bylo i Panarabské mistrovství včetně kategorií, tak divácká kulisa byla na Africký pohár slušná a vyhlašování dlouhé.

Po dvou medailových víkendech to vypadá na velmi slušnou formu. Kam si ji pojedete ověřit na další závod?
Dalším jistým startem bude SP Cagliari nebo Huatulco 7.5.. Taky jsem se přihlásil na Mistrovství Prahy v aquatlonu příští týden a zvažuju ME v duatlonu. Rozhodnu se v úvodu příštího týdne. Světové poháry jsou ale jistota.