Na jihu Čech se bude bojovat na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Plavecká část proběhne v ne zcela napuštěném rybníce Jordán, cyklistika povede směrem Košín – Chotoviny a běh bude po rovině na asfaltu, dlažbě a písčitých cestách s tvrdým podkladem.

„Vše je připraveno a doufáme, že se nám podaří uspořádat závod stejně kvalitní, jako se nám to povedlo mnohokrát v minulosti," přeje si ředitel závodu Karel Hotový a prozrazuje změny tratí. „Nebudou to tradiční tratě, na které tu byli triatlonisté zvyklí. To proto, že náměstí T.G. Masaryka je v rekonstrukci a rybník Jordán, na kterém se dva a půl roku také intenzivně pracovalo, ještě není zcela napuštěn," vysvětlil Hotový, který se domnívá, že nové tratě se budou více líbit samotným triatlonistům.

„Nové tratě určitě budou zajímavější pro závodníky a dá se říct, že budou i jednodušší, protože se nebude muset tolik v uvozovkách kličkovat. Tratě povedou více mimo centrum," uzavřel Hotový. Ve startovní listině už nyní figuruje více než 150 jmen.

Závod je vypsán pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Žáci ve věku 8 - 11 let odstartují v 10 hodin. V 10:30 vyrazí na trať starší žactvo, o pět minut později mladší žactvo. Ve 14:30 je pak na programu společný start dorostenců, juniorů a mužů, v 14:35 odstartují dorostenky, juniorky a ženy.