V Edmontonu panovalo takřka ideální triatlonové počasí a bojovalo se na tratích 1,5 km plavání, 43,2 km na kole a 10 km běhu. Frintová navázala na kvalitní výsledky z minulých týdnů, kdy na domácí půdě v Karlových Varech nejprve vyhrála Evropský pohár, poté v předposledním závodě seriálu MS ve Stockholmu obsadila 14. místo.

Z vody vylézala 40 vteřin za nejrychlejší plavkyní a cyklistickou část absolvovala ve druhém balíku, kde jely i hvězdy Gwen Jorgensenová a Jodie Stimpsonová. Z druhého depa vybíhala v závěsu za těmito elitními závodnicemi a kvalitním výkonem, kdy 10 kilometrů zvládla jako jedenáctá nejrychlejší, se probojovala na stejné umístění.

To v konečném účtování znamená, že v osmidílném seriálu MS získala 2269 bodů a obsadila 12. místo.

Druhá česká reprezentantka Petra Kuříková minulý týden získala v závodě MS ve Stockholmu své premiérové body a naprázdno nevyšla ani tentokrát, když doběhla jednačtyřicátá. V letošním seriálu tak triatlonistka, která ještě věkem spadá do kategorie K23, získala 130 bodů a patří jí celkové 112. místo.

Závod díky fantastickému běhu vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová, jež také ovládla seriál MS a stala se světovou šampionkou. Druhá doběhla Andrea Hewittová z Nového Zélandu se ztrátou 16 vteřin, třetí místo obsadila její krajanka Nicky Samuelsová. Vicemistryní světa se v bodovém součtu stala Američanka Sarah Groffová, bronzovou příčku obsadila Andrea Hewittová.

V sobotu byl na programu i závod mužů kategorie do 23 let a Lukáš Kočař doběhl na 24. místě. Už v pátek proběhly závody juniorských kategorií, kde na startu byly i dvě české reprezentantky. Tereza Zimovjanová obsadila 22. místo, Jana Machačová byla třicátá.

Výsledky: Finále MS v triatlonu, Edmonton:

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 2:00:05, 2. Andrea Hewittová (NZL) 2:00:21, 3. Nicky Samuelsová (NZL) 2:00:31, …11. Vendula Frintová (ČR) 2:01:41, …41. Petra Kuříková (ČR) 2:07:40.

Konečné pořadí seriálu MS: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 5085 b., 2. Sarah Groffová (USA) 3987 b., 3. Andrea Hewittová (NZL) 3845 b., …12. Vendula Frintová (ČR) 2269 b., .., 112. Petra Kuříková (ČR) 130 b.