Zkušená triatlonistka je ostřílenou závodnicí a není divu, že i v běžeckém závodě na 21,1 kilometru bojovala o medailové pozice. Ty jí ale nakonec nebyly souzeny a Potůčková brala pomyslnou bramborovou medaili.

„Nakonec tedy čtvrté místo a čas 1:30:07, takže za mě určitě spokojenost," hodnotila Potůčková, která musela sklonit hlavu pouze před dvěma Maďarkami, které jsou profesionální běžkyně. Třetí místo brala soupeřka, která je specialistkou na maratony.

Potůčkové ke kvalitnímu výsledku pomohly i nové běžecké boty Salming. Právě tato značka se před časem stala partnerem České triatlonové asociace.

„Boty lehoučké, ale pevné, drží krásně kotník. Co se barvy týče, jsou nádherně růžové. Jediný problém jsem měla trošku s pravou nohou, mám palec po úrazu a od té doby je kloub za palcem trochu větší. Takže je palec takový vybočený. A z jedné strany akorát končí lem od tkaniček, který mě trochu tlačil. Respektive cítila jsem jej. Ale běžela jsem v ponožkách a žádný puchýř z toho nebyl. Být výrobcem, možná bych se zamyslela nad jinou variantou uvazování tkaniček. Možná jiný lem, nebo šev," uvedla Potůčková na adresu svých nových běžeckých bot.