Úvodní podnik Českého poháru v olympijském triatlonu se měl původně konat ve Stráži pod Ralskem, ale z technických důvodů se nakonec neuskutečnil.

„Převedení závodu do Ostré byla improvizace, ale rozhodli jsme se, že bude lepší udělat něco, než nic. Chci poděkovat všem, kteří tuto změnu akceptovali a podíleli se na tom, že se to takto podařilo uspořádat. Účast byla velmi kvalitní a vysoká," řekl ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr.

Závod s názvem Velká cena SKP Nymburk v intervalovém triatlonu probíhal netradičním způsobem. Jak už ze samotného jména vyplývá, jelo se intervalově na tratích 700 metrů plavání, 30 kilometrů na kole a 6 kilometrů běhu. „Závodníci do poslední chvíle netušili, jak to vše opravdu dopadne. Takže o drama bylo postaráno. Bylo to srovnatelné se závody v biatlonu a lyžování," dodal Tomáš Petr.

Veškerá taktika musela jít stranou a každý musel jet od začátku až do konce naplno. Z vítězství se radoval Jan Volár, druhý doběhl František Kubínek, třetí pak František Linduška.

„Plavalo se mi dost špatně, ale pak jsem byl již v pohodě. Rozhodující náskok jsem si asi vyjel na kole, takže se dá říct, že rozhodla cyklistika. Ale těší mě i třetí nejrychlejší  běh. Je to moje první vítězství v ČP v hlavní kategorii, takže jsem spokojený. Zimní příprava totiž nebyla úplně optimální," zhodnotil vítězný Volár.

V závodě žen zvítězila Jitka Šimáková před Romanou Gajdošovou a Pavlínou Švadlenkovou.

1. závod ČP v olympijském triatlon, Ostrá nad Labem:

Muži: 1. Jan Volár 1:10:02,65, 2. František Kubínek 1:11:14,8, 3. František Linduška 1:12:17,48.

Ženy: 1. Jitka Šimáková 1:18:38,25, 2. Romana Gajdošová 1:20:43,65, 3. Pavlína Švadlenková 1:20:48,21.