Los Angeles - Třetí díl akční ságy Spider-Man si v USA udržel první místo v žebříčku nejnavštěvovanějších filmů. Za svůj druhý víkend vydělal dalších šedesát milionů dolarů.

Bezkonkurenčnímu postavení nejen v amerických kinech pomáhá i fakt, že ostatní studia pro jistotu proti Spider-Manovi ani nenasazují své největší favority. Na druhém místě amerického žebříčku za uplynulý víkend se tak dostal horor 28 Weeks Later, což je volné pokračování zombie-vyvražďovačky 28 dní poté.

Snímek vydělal deset milionů dolarů, což by za jiných okolností na druhé místo stačilo jen stěží. Třetí místo patří rodinné komedii Georgie Rule s Jane Fondovou a Lindsay Lohanovou, která vydělala necelých šest milionů dolarů.

Za americký první víkend se stal Spider-Man rekordmanem, když přinesl 151 milionů dolarů a získal titul nejvýnosnější film. Za deset dní od premiéry dokázal Spider-Man doma vydělat 242 milionů dolarů a po celém světě celkem 622 milionů dolarů; čímž se zaplatil víc než dvakrát.

Rázem byla zapomenuta prohlášení o konci série, podle některých zdrojů se počítá nejen s dalším dílem, ale dokonce celou sérií.

Pavoučí muž tentokrát v černém - vládne i českým kinům. Údaje za uplynulý víkend ještě nejsou k dispozici, nicméně minulý víkend přitáhl do kin 46 tisíc diváků, kteří za dva dny přihodili pavoučímu muži do kasičky zhruba čtvrt milionu dolarů, respektive 5,4 milionu korun.

Čeští distributoři zvolili podobný přístup jako američtí kolegové proti Spider-Manovi do kin nenasazují velké trháky. Shrek Třetí do Česka dorazí v polovině června.

V Americe si třetí díl Shreka odbyde premiéru už tento týden. A hned týden poté do kin vplují noví Piráti z Karibiku. Zdá se, že časy bezkonkurenční vlády nad americkými kiny Spider-Manovi skončí.