Jak oznámilo nakladatelství Flying Dolphin Press, britský herec Sacha Baron Cohen, autor a představitel Borata, pro ně píše knihu. Zážitky a zkušenosti, které rasistický sexista a xenofob Borat sesbíral na cestě po Spojených státech, vyjdou jako cestopis.

Kniha, jejíž vydání je plánováno na podzim, bude mít dvě části. V té první Borat poradí Kazachům, jak se chovat za velkou louží, Američanům a dalším obyvatelům západního světa pak vysvětlí, čeho se mají v Kazachstánu vyvarovat, a co si naopak užít.

Nakladatelství doufá, že kniha bude mít stejný úspěch, jako měl pseudodokument Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu.

 

Ve snímku premiérovaném přesně loni na festivalu v Cannes se Cohen v novinářské identitě vydal mezi americké politiky, do místních rodin a pokoušel si koupit zbraň i automobil, aby pak Američany ukázal jako homofobní válečníky a antisemitské klerikány.

Borat se překvapivě stal celosvětovým hitem s tržbou 250 milionů dolarů a kromě protestních diplomatických not i terčem pro mnohé podivíny: mladíci autory filmu žalovali, že je při natáčení nutili pít alkohol, Turek Mahir Cagri zase o sobě prohlašoval, že Cohen mu boratovskou identitu ukradl.

Snímek si odnesl Oscara za nejlepší adaptovaný scénář a sám Cohen vyhrál Zlatý Globus jako nejlepší komediální herec. Hrdinou jeho příštího snímku má být Bruno, rakouský homosexuální módní redaktor, další z provokativních identit pětatřicetiletého herce.