"Novou postavu, kterou bude mladá pilotka, ztvární Linda Rybová," potvrdil mluvčí televize Prima Ladislav Pavlík.

Natáčení druhé řady letištního seriálu začalo 16. července a potrvá až do října. Série se na televizních obrazovkách objeví ještě na podzim. Nová série bude mít třicet čtyři dílů. "S nasazením počítáme v rámci podzimního schématu," uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí. Zřejmě opět do konce roku opět dvakrát týdně jako doposud.

Podle dohadů Rybová bude hrát novou partnerku Maroše Kramára; zároveň bude mít jiného partnera, což znamená opět milostný trojúhelník. V seriálech se herečka neobjevuje tak často. Naposledy si zahrála v konkurenční Ordinace v růžové zahradě na Nově.

 

"Moje postava je docela drsná a ambiciózní. Je úplným opakem toho, co jsem hrála doposud. Natáčení je zatím velmi příjemné, točím čtvrtý den, atmosféra je tu velmi příjemná," uvedla pro Aktuálně.cz Rybová, která je ve čtvrtém měsíci těhotenství. "Tvůrci to jistě nějak vyřeší, teď se to ještě maskuje."

Stejně jako první série se natáčí v ateliérech Kolbenova. "Pracujeme s novými dekoracemi, skončila Točná, vyměněna je téměř polovina dekorací, přibudou nově byty, zvětší se paluba boeingu, prostor letiště, nákupního centra či restaurace," uvedl producent Petr Bílek.

Další série závisí na diváckém zájmu. "Bylo by předčasné o nich mluvit," řekl jen producent.

Už dřív se vyjádřil,že Bohumil Klepl, který má závazky k divadlu a společně s Milanem Šteindlerem připravuje komedii O život, požádal scenáristy, aby jeho roli kvůli pracovní vytíženosti zmenšili.

 

"Je pravda, že pan Klepl je velmi časově vytížený, ale ten čas, který nám k natáčení dal, využíváme maximálně. Jeho role upozaděna není a v žádném případě ze seriálu nezmizí. Bylo by nám to líto, kdybychom o něho přišli, je to jedna z nejoblíbenějších postav," říká producent. První sérii sledovalov minulosti téměř jeden milion dospělých diváků.

Druhá řada Letiště je jednou z hlavních kostek podzimní programové stavebnice. Další bude třetí řada reality show Vyvolení a další soap opera Velmi křehké vztahy. Ze zahraničních novinek má Prima zakoupen třeba americký seriál Heroes.