Už nyní je jasné, že Prima, Nova a ČT budou každé pondělí svádět nelítostný seriálový souboj. Zatímco na Primě poběží Letiště, na Nově Pojišťovna štěstí, diváci České televize budou mít možnost sledovat nový původní seriál Hraběnky.

V seriálovém debutu Jaroslava Brabce se představí Josef Abrhám coby farmář, který musí zvládat nejen svou farmu, ale také své čtyři dcery. V seriálu se objeví mimo jiné i Richard Krajčo, Lenka Vlasáková nebo Martin Stropnický. Nedělní podvečer je pak vyhrazen seriálu o osudech rodiny jedné vesnické školy s názvem Škola Na Výsluní. Zde bude Veronika Žilková krotit hordy sedmáků.

 

Seriálům budou na České televizi patřit i páteční večery. Po úspěšné repríze prvních dvou řad diváci uvidí premiérově třetí řadu Četnických humoresek. Úspěšný prvorepublikový seriál zavede diváky po třináct večerů mezi příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, děj trojky se tentokrát uzavírá v období podpisu Mnichovské dohody.

Česká televize by ráda také navázala na úspěch loňské první řady Star Dance. I letos se na parket vydají vydají celebrity a profesionální tanečníci. A aby byla ČT v sázkách na jistotu důsledná, i letos na Kavčích horách spoléhají na zavedené moderátory Marka Ebena a Terezu Kostkovou.

 

Než se ale 3. listopadu začnou hvězdy soukat do plesových šatů, čekají na diváky o zářijových a říjnových sobotních večerech zábavné pořady Hodina pravdy, Trapasy a Výzva. "Nově je připravena hudebně zábavná show Souboj hitů, která proti sobě postaví současné hity a nejoblíbenější české šlágry minulých let v novém střihu a v podání předních interpretů," přestavuje sobotní střihový pořad mluvčí ČT Martin Krafl.

Česká televize slibuje i filmové pondělky, na diváky tak čekají zahraniční snímky; komedie Good Bye Lenin, Erasmus a spol. a Do naha! nebo britsko-americký film Život a smrt Petera Sellerse.

Novácké úterní Ordinaci v růžové zahradě chce ČT konkurovat zahraničními dokumenty, dojde na dvoudílnou rekonstrukci 11. září podle BBC nebo na sedmidílnou britskou sérii Zažili skutečnou katastrofu, ve které tvůrci rekonstruují různá neštěstí.

Léta zavedený pondělní Filmový klub se nyní přesouvá na středeční večer. Jednou z filmových perel bude Antonioniho Zvětšenina.

 

Nedělní večery doposud patřily původní české tvorbě a ani v tomto případě se nic nemění. ČT nabídne mimo jiné kriminální televizní film Škodná, snímek Indián a sestřička, Hodinu klavíru, Doblba! či Krev zmizelého.

Z podzimní České televize budou mít radost milovníci Járy Cimrmana. "Ke čtyřicátinám Divadla Járy Cimrmana uvedeme prvního září divadelní hru, kterou si na základě předchozího hlasování vyberou sami diváci z her Záskok, Vyšetřování ztráty třídní knihy a Blaník," říká Martin Krafl.

Česká televize se stále také snaží lapit nejmenší diváky. Nově je ve středu pro děti připraven Futuroskop aneb Věda pro všechny, v němž Eva Holubová se svými dvojčaty představí dětem vynálezy, které změnily svět.

Samozřejmě zůstávají i osvědčené pořady jako Šumná města nebo Černé ovce. "Diváci nepřijou ani o talk show Banánové rybičky, 13. komnata či Uvolněte se, prosím," uzavírá podzimní nabídku Martin Krafl.