Reprízování trojky však pojala "ve velkém", bude ji totiž vysílat fanouškům přímo na open-air maratónu na pražské Císařské louce. "Maratón začne vždy v sobotu v 17:20 hodin, potrvá do pěti hodin ráno a po přestávce na vydechnutí a odpočinek bude opět pokračovat nedělním vysíláním od páté hodiny večerní," uvedla tisková mluvčí Naďa Machková.

 

Připravena bude velká plazmová obrazovka, na místě bude po celou dobu možné zakoupit občerstvení. Vstup na promítání všech třiadvaceti dílů bude zdarma.

"V době pauzy mezi sobotním a nedělním promítáním je rovněž připraven zábavný program, jehož součástí bude vysílání pořadů kanálů AXN a HBO," dodává Machková.

Pořadatelé doporučují vzít si s sebou deky, sedět se totiž bude přímo na trávě. Počasí by ale návštěvníkům přát mělo, podle meteoroložky Dagmar Honsové mohou prý návštěvníci nechat deštníky doma. "Předpověď slibuje skoro jasno až polojasno, odpolední maxima 24 až 28 stupňů, v neděli do 26 stupňů," uvedla v on-line rozhovoru na Aktuálně.cz meteoroložka. .

Třetí série populárního seriálu se hlavně točí okolo "těch druhých", kteří rovněž žijí na ostrově a řádně začnou míchat osudy starých známých trosečníků.

 

Kromě toho, že Ztraceni získali celou řadu cen - od Emmy až po Zlaté Glóby - vytvořili si mohutnou fanouškovskou základu ale hlavně si pořád drží velmi vysokou diváckou sledovanost. Zatímco ve Státech lákají k televizním obrazovkám okolo 22 milionů, v Česku je to dlouhodobě okolo 1, 3 milionu.

Tvůrci ani brzo s koncem nepočítají, ba naopak - v plánu jsou ještě další tři série. Čtvrtá sezóna, která by se měla začít točit koncem srpna na Havaji, se v USA do vysílání dostane v únoru 2008.

Lost: Ztraceni se budou hledat až do roku 2010

Chystaná čtvrtá série bude mít šestnáct dílů a nabídne kromě flashbacků z minulosti jednotlivých postav také pohledy do budoucnosti. Další série se u nás nejdříve opět objeví na AXN, a dá se předpokládat, že následně o ni opět projeví zájem Nova.

Třetí řada Ztracených na Nově odstartuje v neděli 2. září.