Ta se letos uskuteční od 21. června do 20. září – jako obvykle ve Švandově divadle na Smíchově, na Letní scéně Vyšehrad a nově v Divadle Palace na Václavském náměstí.

Dámská šatna má napilno

Celou akci otevře právě Goldflamova Dámská šatna, komedie z atraktivního hereckého prostředí, kterou nastudoval s Janou Krausovou, Zdeňkou Žádníkovou-Volencovou, Kristýnou Fuitovou-Novákovou nebo Adélou Kačerovou, Ninou Divíškovou či Gabrielou Vránovou režisér Jakub Maceček. Jana Krausová se pak s Karlem Rodenem představí i ve druhé premiéře, strhujícím manželském duelu O lásce aneb Parle – moi d´amour.

Dagmar Havlová ve Chvíli pravdy

Na programu Léta bude i hra Israela Horovitze Chvíle pravdy v hlavních rolích s Dagmar Havlovou-Veškrnovou a Petrem Kostkou (režie Ladislav Smoček). Vypráví o stárnoucím profesoru hudby a angličtiny Jacobu Brackishovi, muži pevných etických zásad a estetických norem, který si na inzerát najme hospodyni. Tak se do jeho domu dostává Kathleen Hoganová, obyčejná irská žena, která nevyniká teoretickými znalostmi ani nedosahuje úrovně jeho vzdělání, ale přináší do jeho života zcela jiné hodnoty a kvality.

Vše o ženách i mužích

Diváci se mohou těšit také na oblíbené inscenace Mira Gavrana Vše o ženách (hrají Anna Šišková, Jana Krausová, Jitka Schneiderová) a Vše o mužích (Maroš Kramár, Filip Blažek, Michal Slaný). V nabídce nechybí ani Molièrův Zdravý nemocný v hlavní roli s Karlem Rodenem, Půldruhé hodiny zpoždění s Danielou Kolářovou a Milanem Lasicou, Na konci duhy o závěru životní dráhy královny swingu Judy Garlandové v podání Hany Maciuchové, Klára a Bára (Ivana Chýlková, Eva Holubová), Madame Melville (Ivana Chýlková, Eva Holubová, Jan Meduna, Hanuš Bor), Absolvent (Ivana Chýlková, Kryštof Hádek) a Otevřené manželství (Karel Roden, Jana Krausová). Lahůdkou bude i koncert slovenské šansonové zpěvačky s podmanivým projevem a hlasem Szidi Tobias.

Informace a rezervace vstupenek jsou už teď možné na internetových stránkách www.studiodva.cz, v pokladnách jednotlivých divadel a v sítích Ticketpro a Ticketportal.