Ani koncem letošního roku nebude moravskoslezská metropole ochuzena o tradiční Gospelové Vánoce 2007. Uskuteční se 18. prosince od dvaceti hodin v katedrále Božského Spasitele. Představí se na nich hosté z USA – zpěvačka Lillian Boutte se souborem The Spirit of New Orleansu.

„Zpěvačka Lillian Boutte je známá jako hudební posel z New Orleansu, za posledních pětadvacet let si dobyla srdce posluchačů od Mississippi až k Bondi Beach svou nezaměnitelnou hudbou kombinující gospel, jazz a další hudební žánry,“ říká Kamil Vrubl za pořadatele koncertu.

Po hurikánu Katrina a následných záplavách v New Orleansu, Lillian pořádala a zpívala na bezpočtu benefičních akcí a koncertů na podporu postižených lidí, kteří přišli o všechno. Její poslední show a zároveň cédéčko nesoucí název That Don’t Keep Me From Cooking In A Gumbo Pot skládá hold New Orleansu a společně s muzikanty, jako jsou Phil Parnell, Ed Frank a další, předznamenává novou hudební vlnu v New Orleansu.

V Ostravě Lillian doprovodí zkušená kapela The Spirit of New Orleans, v níž jsou také velmi kvalitní pěvkyně a hudebníci. „O gospelové koncerty, které už tradičně pořádáme na konci roku v posledních letech, je mezi veřejností obrovský zájem. Nejinak je tomu také v letošním roce. V předprodejích už zbylo nemnoho vstupenek, které se letos – a to je novinka - prodávají na konkrétní místa pro větší pohodlí návštěvníků. Proto je jejich počet výrazně omezen,“ informoval nás Miroslav Beinhauer za pořadatele akce.