Čtenáři se ho ptali například na to, jesli bude natáčet nějaký film, co dělá o prázdninách, ale i na to, jestli věří v Boha či zda fandí Slavii, nebo Spartě.

Jak jste se seznámil s vaší ženou? Zvědavá fanynka

Po špatných zkušenostech se ženami ze šoubyznysu jsem rezignoval. V Nižboru jsem koupil ruinu domku a pořídil jídelní soupravu, vše pouze 3 krát - pro mé dvě dcery a sebe. V té době jsem měl auto citroen a plátěnou “kachnu“. Nu a pak se jednou proti mně prohnala ještě krásnější kachna, než jsem měl já, a v ní seděla pěkná mladá žena, nyní i matka našeho synka.

Který film máte nejoblíbenější a který z vašich filmů máte nejraději? Tonda

Nejvíc asi Silnici F. Felliniho, hned těsně za ní ale třeba Trainspotting. Ze svých snad Pražskou 5 a Kopytem sem/tam. A samozřejmě věci, co jsme dělali se Sklepem, spíš televizní filmy: Mlýny, Multicar Movie Show či Wartburg Movie Show Combi.

Co dát někde pokec? Jaroušek

Teoreticky to není vyloučeno, problém je, že v mém věku (51) už mívám pocit, že pokec bývá obvykle jen mlácení prázdné slámy. Takže stále častěji dávám přednost poslechu šumu lehkého vánku v jemném předivu větvoví listnanů či jehličnanů. Neberte to osobně! A pokud jste ochoten šumět, šance se zvyšují!

Věříte v Boha? Jste katolík či protestant? Tajemný mnich

Líbí se mi představa, že někdo řídí naše kroky a sleduje naše činy. A někdy se i před spaním modlím, protože je to dobrá příležitost si při Otčenáši zrekapitulovat den a vzpomenout svých blízkých.

Budete natáčet v nějaké bližší době nějaký film nebo seriál? Žralok

Á, žralok už si brousí zuby… Asi budu točit film s T. Vorlem. Seriál, když nepočítám dokumenty, asi ne, myslím, že jsem Vaše domácnosti zamořil dostatečně, takže Vám dopřeju čas na vyvětrání.

Kdysi jsem četla, že jste svou ženu požádal o ruku na prvním rande. Je na tom něco pravdy? Vlaďka S.

Je to pravda holá. Na louce, opodál bukot kravek. Idyla. Nechápu, že jsem tak přesně a jasně věděl, co dělám. Vyplatilo se (po případném rozvodu má dnešní slova kosmeticky upravím).

Máte ve fotbale raději Spartu, nebo Slavii? Tajemný mnich

Tajemný mnichu, nesmíte to ale nikomu prozradit. Kdysi, asi ve druhé třídě ZDŠ, řekl zničehonic můj brácha, že fandí Spartě. Nevím proč. Já opáčil, že já teda Slavii. Ale sestavu Vám neřeknu, ale asi mají v brance brankáře, v obraně bude asi nějaký obránce, atd.

Kam se chystáte na dovolenou, případně kde už jste byl? Magda

Mám teď hodně toulavé období. Začalo to loni vandrem po středním Turecku až na sever k moři. Letos Toskánsko, dvakrát Londýn, ještě bude Moskva (něco z toho pracovně), teď jsem byl měsíc s dcerami v USA, od Canady až do Mexika, kdy se potvrdilo, že „… Amerika jsou nakonec stejně hlavně ty národní parky“. Je to nepředstavitelné, jako halucinace, člověk je proti té nekonečné magii naprosto zanedbatelný. A je zbytečné to fotit, cvakat, natáčet, nic se z fotky nepozná. Nevada, Utah, Arizona, Californie… Vypadám asi, že se chlubím, ale USA jsou teď, díky kurzu dolaru, velmi laciné, benzin cca 20 korun, půjčení auta za babku, tři dospělí jsme se v pizzerii v New Yorku nacpali za 12 dolarů, což je mnohem levnější než tady v Berouně.