15. září vstoupí do českých domácností kanál HBO Comedy, který jako „třetí do party“ doplňuje stávající programy HBO a HBO2, a který dosavadní i noví odběratelé stávající programové nabídky obdrží zcela automaticky.

„HBO Comedy je prvním tematickým kanálem svého typu v nabídce kabelových, satelitních a IPTV operátorů,“ uvedl generální ředitel HBO Ondřej Zach.

Jak už samotný název napovídá, bude se nový kanál profilovat výhradně směrem ke komediím a jejím žánrovým odnožím, jakými jsou komediální seriály nebo sitcomy. Největší prostor přirozeně získají celovečerní komedie z hollywoodské produkce, na které celá nabídka HBO stojí, ale najdou se i filmy jiného původu, z evropských kinematografií nebo dokonce z Asie.

Televizní premiéru si nově odbude seriál z originální produkce HBO Lucky Louie, který vypráví o mladém páru, který se potýká s problémy v manželství a rodičovství.

S tématickou programovou náplní přichází i kanál televizních seriálů AXN, který už od prvního září nabízí specifické podžánry s vědeckofantastickou a kriminální zápletkou. AXN Sci-fi během všedních dnů nabídne seriály typu Star Trek, Mutant X, Lexx nebo Mrtvá zóna. O víkendu pak budou k vidění celovečerní filmy. AXN Crime, který půjde po stopě zločinu, přijde se seriály Zločin v ulicích, Policejní okrsek, Venkovští poldové, Strážkyně zákona nebo V tajných službách.

Oba kanály vysílají denně od 11.00 do 2.00 a jejich pořady jsou opatřené buď českým dabingem nebo titulky.