Prostě jsem nemohl odolat a s troškou koksu (kokainu) jsem si ho dal," říká třiašedesátiletý hudebník. Bylo to dobré a přežil jsem to, pochvaluje si.

Popel otce byla prý ta nejstřelenější věc, kterou kdy do nosu natáhl. Richards, který tímto přiznáním potvrdil bizarní fámu, která v posledních letech kolovala po Londýně.

A jak by se pan Richards starší díval na to, jak jeho synáček naložil s jeho zpopelněnými ostatky? "Mému otci by to nevadilo, bylo by mu to úplně ukradené," říká známý drsňák Keith Richards.

Richardsův otec Bert zemřel v roce 2002 ve věku 84 let. Teprve krátce před jeho smrtí s ním Keith zakopal válečnou sekeru. Nemohl tátovi odpustit, že se rozvedl s jeho matkou.

Richards si v současnosti údajně dopřává jen alkohol, ostatním drogám se prý vyhýbá. V minulosti se o něm říkalo, že vyzkouší jakoukoliv drogu, na kterou přijde. Časy se ale mění a "rockový dědeček" Richards nyní udílí rady mladším a méně zkušeným. Zpěvákovi Pete Dohertyhmu, který má očividně blízký vztah ke kokainu, vzkázal, aby toho raději nechal dřív, než ho droga přivede do hrobu. Už méně pochopitelná je rada, aby se Doherty rozešel se svojí přítelkyní Kate Mossovou. Ta se naopak podle informací britským médií snaží držet svého přítele od "šampaňského mezi drogami" dál.

Richards uznává, že by klidně mohl být jedním z mnoha rockerů, které o život připravily drogy. Říká, že deset let figuroval na poněkud morbidním seznamu "Kdo zřejmě zemře". A prý ho moc zklamalo, když z něho vypadl.

"Ne, nejsem kandidátem na nesmrtelnost," odmítá. Říká, že je normální člověk z masa a kostí, který jen má v životě pořádné štěstí.