„David své kresby představuje na veřejnosti poprvé a já musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen jejich úrovní. Figurky mají svou proporci, připomínají například postavičky z kresleného Effelova Stvoření světa. David Kraus svými dílky vystihuje přesně to, co chtěl říct a jaký má ke konkrétním figurám vztah,jaké s nimi má v reálném světě konfrontace, " řekl při vernisáži ředitel trutnovské galerie Aleš Pražan. Připomněl dále, že Jana Krausová je v oboru umělecky vzdělána. "Je absolventkou nejen střední umělecko-průmyslové školy, ale také akademie výtvarných umění. Věnovala se grafice, později přešla na malbu, nyní pracuje i s hlínou. V Trutnově se prezentuje keramikou, kresbami, kvašem, kolážemi. Témata si autorka nevymýšlí, zažila je. Je zde řada prací z jejích cest po Itálii, Řecku, nebo jižní Francii,“ dodal Pražan. S herečkou a výtvarnicí se sešel v pražské galerii U kohouta. Tam výstavu domluvili. „Podkrkonošský region mě odjakživa uchvacuje. Znám dobře například Novou Paku a Hořice.

Vždycky, když přejedeme hranice Jičína, začnu mít zvláštní vibrace. Považuji to tady za magický kraj. Mám tu ráda lidi i s tím jejich specifickým nářečím. Bohužel jsme prodali dům po pradědečkovi a teď se nám stýská. Vracet se sem můžeme díky dobrým přátelům,“ svěřila se Krausová. V rozhovoru pro Deník pak uvedla, že během několika dnů končí její natáčení v seriálu Ulice. „Odejdu na vyšší post jako inspektorka,“ naznačila Krausová vývoj své negativní role ředitelky gymnázia v seriálu. „Až mi vyprší smlouva, budu mít čas si zase v klidu malovat. V prosinci bych se však k natáčení měla vrátit. Uvidíme, jak tu postavu tvůrci dál nastaví. Jinak v divadle Studio 2 máme za sebou premiéru Mollierovy hry Zdravý nemocný a o prázdninách mě čeká natáčení nového filmu. V něm budu hrát manželku, která partnera zabije pro nevěru,“ řekla Jana Krausová a dodala, že výtvarné umění pro ni bude na čas opět balzámem na duši.

„Tak to nějak střídám, jak je potřeba. Dělám to, co myslím, že je v daném momentě pro mě nejdůležitější. Ale už ne oba obory najednou,“ uzavřela Jana Krausová.