Da Vinciho případy, které budou moci od středy diváci sledovat každé všední odpoledne, nemají nic společného s mistrem Leonardem, ani Danem Brownem, jak se z názvu mohlo soudit. Vyprávějí o vancouverském kriminalistovi Dominicovi Da Vincim, jehož si zahrál Nicholas Campbell.

„Seriál je pro nás jedinečná příležitost, jak ukázat práci soudních lékařů v reálném světle,“ říká o seriálu, který nesentimentálně reflektuje například obchod s drogami a prostituci, jeho autor Chris Haddock.

„Věřte, že Da Vinci není jednostranná postava. Má špatné i dobré dny,“ dodává Haddock, který se spolu scenáristy Alanem DiFiorem a Frankem Borgem rozhodl, že se vyhnout konvenčním přístupům současných seriálů. „U seriálu existuje jisté očekávání, že se všechny postavy budou znovu a znovu objevovat během každé epizody. My jsme toto klasické schéma chtěli rozbít a psát více filmově s napínavějším vývojem scénáře. Museli jsme vymyslet způsob, jak psát scénář, kde se jednotlivé charaktery, i přes větší pauzy ve výstupech, divákovi neodcizí,“ říká Haddock.

Podobně jako při natáčení seriálu Ztraceni, ani herci Da Vinciho případů netuší, jaký osud jejich postavu čeká. „Kdyby věděli, co přijde, podvědomě by začali hrát v budoucnosti,“ vysvětluje Haddock.