Na módní přehlídce, během které byly hvězdy showbyznysu doslova a do písmene „ověšeny“ bižuterními šperky z dílny dětí z dětských domovů, se prošla celá plejáda osobností ze seriálu Ulice, které doplnili herci pražských divadelních spolků.

Coby modelové a modelky projekt, jenž vzešel ze společné iniciativy občanského sdružení Múzy dětem, Míši Maurerové a společnosti Jablonex Group, podpořili kupříkladu Sabina Laurinová, Jana Sováková, Ilona Svobodová, Petra Špalková, Ondřej Brzobohatý, Jan Potměšil a celá řada dalších interpretů.

Projekt se totiž neomezuje na hereckou skupinu, jež je Maurerové nejblíže, tedy protagonisty nekonečného seriálu Ulice. Naopak – úzce spolupracuje s Dejvickým divadlem, Malým Vinohradským, Městskými divadly pražskými, Minorem, Pod Palmovkou, Švandovým, V Celetné, V Dlouhé a Ypsilonem.

„Nikdo, kdo má emoce správně posazené, by nedokázal být lhostejný. Největším impulzem, proč jsem se začala touto problematikou zabývat, byla Digi.“ Tato seriálová postava je totiž z „děcáku“, kde se také hodně natáčelo. Během filmování si herečka uvědomila, že situace odložených dětí je složitější, než se domnívala. Vjejích aktivitách ji podporují i její kolegové. „Spíše než peníze můžeme předávat sebe. Já s dětmi třeba nacvičím divadlo, Ljuba Krbová bojové tance.“ Projekt Korálky dětem spočívá v tom, že děti z dětských domovů budou z komponentů, jež poskytne společnost Jablonex, vyrábět bižuterii. Ta bude následně nabízena v autorizovaných prodejnách, a zejména pak na internetu. Na internetové adrese www.koralkydetem.cz si mohou zájemci vybrat libovolný šperk. Každá „cetka“ bude navíc opatřena cenou a údaji o dítěti, které ji vyrobilo.

„Děti utržené peníze dostanou na vázaný účet. Rozváže se v den jejich plnoletosti, tedy v okamžiku, kdy opouštějí dětské domovy a finanční hotovost potřebují nejvíce,“ uzavřela Maurerová, jež před časem také iniciovala sbírku pro projekt Život nanečisto.

Na ten ochotně přispělo 17 aktérů seriálu, kteří se vzdali svého denního honoráře. Vybráno bylo téměř 130 tisíc korun.