Dokumenty jsou součástí výstavy nazvané Republika, která lidi přenese do atmosféry první Československé republiky, ale i do života ve městě a na venkově tehdejší doby.

„Mnichovské dohody, které byly vystavovány na území naší republiky vůbec poprvé, se vracejí zpět ke svým zapůjčitelům,“ informovalo tiskové oddělení Národního muzea. Samotná výstava ale zdaleka nekončí. Z důvodu velikého zájmu byla prodloužena až do 6. července, rozsáhlou expozici zatím vidělo přibližně 150 tisíc osob.

I nadále uvidí všechny unikátní předměty jako šaty Žofie Chottkové a vyznamenání Františka Ferdinanda d’Esteho potřísněné krví po atentátu v Sarajevu, leteckou bundu Milana Rastislava Štefánika, kterou měl oblečenu v den smrti, šaty z módního salonu Hany Podolské a mnoho dalších unikátních exponátů.

Podobně jako Mnichovské dohody končí 22. března i prezentace osobností a kultury první ČSR v Hollareu, kde mezi nejzajímavější předměty patří šaty Adiny Mandlové, legionářská uniforma Zdeňka Štěpánka, obrazy Toyen či Jindřicha Štýrského nebo stříbrná medaile z Mistrovství světa ve fotbale v Římě 1934.