Televize v noci na sobotu 3. března od půlnoci do šesté hodiny ranní představila divákům díla studentů pražské FAMU, Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, Soukromé vyšší odborné školy filmové v Písku, Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pražské Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Panské ulici. Grotesky, animované filmy, komediální příběhy, pohádky, dramata, dokumenty, sci-fi snímky či videoklipy podle Šmítkové zhlédlo v průměru 75.000 dospělých diváků, sledoval je každý čtvrtý člověk ve věku mezi 15 a 54 lety.

Televize všechna díla na tři týdny zveřejnila na svých webových stránkách a lidé hlasovali pro vítězný snímek. Prvenství získal sci-fi thriller Toxymoron Jakuba Hussara z druhého ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. První vedlejší cenu dostala animovaná pohádka O kohoutkovi a slepičce od Dominika Krutského a Lukáše Šereše ze střední průmyslové školy sdělovací techniky. Druhou vedlejší cenu si odnesl hraný příběh Fazolka, který natočil Jiří Staniševský, student téže školy. Hlasování na internetu se zúčastnilo 23.441 lidí.

"Ohlas na Noc filmových nadějí byl až nečekaný, což ostatně potvrzuje i počet hlasujících… Určitě se nemusíme bát, že bychom neměli v budoucnu s kým spolupracovat," uvedl generální ředitel televize Nova Petr Dvořák. Zástupci vedení Novy již dříve uvedli, že cílem projektu je navázat větší spolupráci s filmovými školami v Česku, a nalézt tak případné nové tvůrce pro svůj program.

"Co se týká internetu, tak v tuto chvíli je možné všechny studentské filmy vidět v našem archivu, jsou ke stažení zdarma," dodala Šmítková.