Dílo Josefa i Olgy Vyleťalových je spjato především s šedesátými léty minulého století, kdy uvolněnější atmosféra dávala větší prostor fantasknímu a surrealistickému umění, které je příznačné především pro tvorbu Josefa Vyleťala.

Oba se uplatnili v plakátové (zejména filmové) tvorbě, v níž vytvořili osobitý nezaměnitelný typ, jímž se česká plakátová tvorba může pyšnit dodnes. O tom svědčí i výstavy filmového plakátu spjatého především s československou filmovou novou vlnou šedesátých let minulého století. Ostatně Olga Vyleťalové za své filmové plakáty zaslouženě sbírala i mezinárodní ceny (např. Velká cena v Cannes 1973 za plakát Něžná a zvláštní cena tamtéž o rok později).

Je pochopitelné, že na současné pražské výstavě dominují především oleje Olgy Vyleťalové, neboť práce Josefa Vyleťala si už našla své místo v četných galeriích i soukromých sbírkách.

Z celkem téměř sedmdesátky vystavených děl je jich pouze dvanáct od Vyleťala (z toho čtyři oleje na dřevě z osmdesátých let jsou neprodejné). Oba umělce, absolventi Vysoké školy uměleckoprůmyslové, spojuje především mimořádná poetická imaginace a osobitá barevnost jejich fantaskních světů a krajin.

Výstava nepředstavuje jejich plakátovou tvorbu, ale až na výjimky komorní tvorbu obrazovou, v případě Olgy Vyleťalové především oleje na sololitu. Ojedinělými ukázkami jsou Vyleťalovy kresby a koláže.