Adéla Gondíková (zdravotní sestra Veronika Jirková), Markéta Plánková (doktorka Magda Tárová) a Lenka Zahradnická (zdravotní sestra Alena Veverková) se společně se svými kolegy Josefem Pejchalem (doktor Adam Suk), Pavlem Baťkem (doktor Lukáš Beneš, nováček v Ordinaci) a Ladislavem Hamplem (Matyáš Frynta) ujali rolí hlavních „rožničů“, zatímco Zlata Adamovská alias pediatrička Běla Páleníková a představitel primáře Dalibora Frynty – Jan Šťastný – sledovali jejich počínání zpovzdálí.

Jan Šťastný se vzápětí chopil slova, aby vysvětlil, jakou úlohu sehraje ve střihovém díle Ordinace v růžové zahradě 2, který Nova odvysílá 28. srpna. „Mým úkolem je komentovat a glosovat nejdramatičtější okamžiky minulé série. Řeknu vám, že jsem byl docela překvapený, kolik jich bylo, skoro tolik, jako v americkém thrilleru. Člověk se totiž zajímá o osudy vlastní figury, ty paralelní moc sledovat nestačí,“ řekl Šťastný, který se prý po příjemně prožité dovolené těší na další natáčení.

„Práce na tomto seriálu je poměrně náročná, ale spíš z pohledu času a nastoleného tempa. Vedle toho musím ještě zvládat spoustu dalších povinností, prvořadě ve vinohradském divadle,“ podotkl herec.

Magda Tárová šéfuje plastice

Podle producenty Šárky Baborovské zabrousí nová série populární ságy z lékařského světa – kromě stávající gynekologie, chirurgie a pediatrie – i na oddělení plastiky. Povede jej Magda Tárová a pomáhat jí bude i Tomáš Hruška v podání Jiřího Langmajera, který bude řešit další velkou osobní krizi.

Těžké okamžiky budou prožívat i lékaři Vladimír Pusenský (Milan Bahul), Pavla Barnová (Bára Munzarová), Tereza Hakenová (Monika Zoubková), Čestmír Mázl (Petr Rychlý) a Běla Páleníková, která pokračuje ve vztahu s Eduardem Valšíkem (Petr Šěpánek). „Naše postavy čekají svatby, schyluje se i k rozvodům. Dojde prostě na všechny situace, které se odehrávají v běžném životě,“ uvedla Baborovská.

Tvůrci nové série, jejíž motto zní Odvažte se hledat recept na život a která se začne na obrazovkách objevovat pravidelně každé úterý a čtvrtek od 2. září, věří, že si Ordinace v růžové zahradě udrží stejně vysokou sledovanost. V prvním pololetí letošního roku ji vidělo téměř dva miliony diváků starších patnácti let. Nejlepšího podílu na sledovanosti přitom dosáhla cílová skupina žen ve věku od patnácti do čtyřiadvaceti let.