„Pojišťovna štěstí nám dělá jenom radost,“ uvedl generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. „Je vůbec nejsledovanějším českým seriálem od zahájení peoplemetrového měření v nejširší cílové skupině. Pokračování si vynutili diváci a my jsme se rozhodli jejich přání splnit,“ doplnil.

Vedle stěžejních rolí, které ztvárňují Miroslav Etzler, Alena Antalová, Kateřina Brožová, Jaromír Hanzlík či Petr Nárožný, bude velký prostor věnován i svérázným, ryze českým postavičkám v podání Jiřiny Jiráskové a Jiřiny Bohdalové.

Do děje, plného dramatických zvratů, vstoupí nově herci Pavel Rímský, Pavel Trojan, Kamila Špráchalová, Martina Válková či Jana Švandová.

Na prahu nových partnerských příběhů stojí v právě dotočené sérii zejména dospělí a zralí hrdinové – zejména pak Dagmar, Karel, Marie, Harry, a dokonce i Franci.

Každý z nich prožívá lásku v jiné podobě, která pro jednoho končí „happy endem“ a pro druhého je výsledkem velkého zoufalství a zklamání. Právě tak to totiž ve světě vrtkavého štěstí chodí.

Scénaristka chystá čtvrtou sérii

„Seriál je život a život je seriál. Hrdinou se stává každý, kdo se pere s osudem. Ten bývá někdy nemilosrdný. Ale láska a štěstí jsou silné léky,“ říká scenáristka seriálu Eva Papoušková.

A jak na seriál, s nímž spojil několik let svého života, nahlíží režisér Jiří Adamec?

„Pojišťovnu štěstí vnímám jako jednolité kompaktní dílo, zatím o jednačtyřiceti rovnocenných dílech,“ sdělil. „Když se nesčetněkrát dívám na natočený materiál třetí řady, vzpomenu si, s jakou chutí herci své postavy ztvárňovali.

Mám důvod být velmi optimistický, seriál měl vždy velkou sledovanost. Jsem přesvědčen, že ani historická četnost seriálových projektů na obrazovkách všech českých televizních stanic neubere Pojišťovně štěstí její lesk, který ji provází od prvního zaznění seriálové znělky,“ prohlásil Adamec, který se už nyní pomalu připravuje na natáčení čtvrté série.

Scenáristka Papoušková už totiž začala pracovat na dalších dílech, které by se měly začít natáčet na podzim.