„Tentokrát jsem nezažil choreografický orgasmus, jako vpřípadě vašeho skvostného paso doble,“ zhodnotil finálové tango vpodání Vilhelmové a Čadka přísný porotce Richard Hes. Jiný názor na výkon obou tanečníků měli ostatní členové poroty. „Já na vaše tango trpím,“ nechala se například slyšet Mahulena Bočanová. Slowfox vpodání Valenty a Langerové vzápětí označila za nejlepší tanec StarDance 2. „Dokonale souzníte, jako kytky pod vodou,“ rozplývala se Bočanová. Jindy obávaný Hes ocenil především výbornou Valentovu stabilitu.

Podruhé zapůsobila Vilhelmová sČadkem na divákovu přízeň sambou. „Táňo, konečně zvás vidím pozitivní emoce, radost zvás přímo sálala,“ řekla slovenská členka poroty Tatiana Drexler. Výraz Vilhelmové ocenil idalší odborník Zdeněk Chlopčík. „Bylo to Rio,“ ujal se hned po něm slova Richard Hes. „Oceňuju především to, že Petr by dokázal– protože je vtom mistr– Táňu převálcovat. Smekám před ním klobouk dolů za to, že se ukáznil a skvěle ji prezentoval,“ uvedl. Menších pochval se dočkali za provedení tance ča-ča Valenta sLangerovou. „Tento tance vám moc nesedl,“ sdělila jindy vhodnocení mírná Bočanová. „Vsamostatných figurách jste měl bezradné ruce,“ kritizoval Valentu Richard Hes. „Mně se vůbec nezdá, že by měl Aleš měl bezradné ruce. Jednoduše snimi kolem sebe nemával, aby nevypadal trapně, jako většina mužů při tanci,“ kontrovala Drexler.

Ve třetím kole se pro oba páry totožný tanec freestyle více vydařil Valentovi a Langerové. „Strhující, těžké prvky, ale čekal jsem ivrut,“ pochvaloval jejich výkon Chlopčík. Richard Hes pak celý zkoprnělý a okouzlený pronesl: „Památná chvíle, sundávám brýle, abych zamáčkl slzu, protože vidím staré dobré UNO. Nemámslov.“

Onou lahůdkou– už ne pro porotu, ale výhradně pro diváky– byla vpřípadě Vilhelmové a Čadka rumba, vpřípadě Valenty a Langerové quickstep. Vobou tancích předvedly oba páry obdivuhodné schopnosti, za něž si vysloužily ohromující potlesk vsále. „Sluší se poděkovat našim blízkým, našim rodinám, že nás podporovali. Taky chci poděkovat všem tanečníkům, bylo to krásné,“ prohlásil hned po vyhlášení výsledků akrobatický lyžař Valenta. „Cítím se báječně, istříměsíčním plodem pod srdcem. Jsem na sebe hrdá a mávám svému muži,“ řekla poražená Vilhelmová.

Celý finálový přenos se nesl ve svátečním duchu– gratulací od svých kolegů knedávným padesátinám se dočkal moderátor Marek Eben. Ten také na závěr zazpíval za doprovodu Moon Dance orchestru Martina Kumžáka vlastní píseň ušitou na míru všem soutěžícím. Svého nového majitele našly itréninkové „dupačky“ Jiřího Schmitzera. Za 200000 korun, které putovaly na konto Člověk vtísni, je vydražil pan Petr Štěpánek. „Za cenu, kterou je dražitel ochoten zaplatit, a díky tomu, kam ty peníze půjdou, budu spíš veselý,“ reagoval Schmitzer na otázku, zda mu nebudou jeho taneční legíny chybět.