Tanec quickstep se stal v sobotním klání druhé řady StarDance osudným Štěpánce Hilgertové. Dvojnásobná olympijská vítězka se tak stala společně se svým tanečníkem Michalem Němečkem prvním párem, který soutěž vysílanou Českou televizí opustil.

Křehce působící Štěpánku, která se paradoxně na své druhé vystoupení v soutěži moc těšila, už proto, že se velice dobře cítila v nádherných pomněnkových šatech s dlouhým rukávem, výsledek zaskočil. I když jej možná už ve chvíli, kdy se mělo o dalším postupu rozhodnout mezi ní
a párem tvořeným Lenkou Filipovou a Michalem Petrem, vytušila.

„Myslím si, že odchodem ze soutěže vůbec neztrácím kontakt s kolegy, budu s nimi všechno prožívat dál,“ uvedla Hilgertová. „Tanec pro mě bude stále tím, čím byl, než jsem do soutěže šla – něčím úžasným a krásným. Hodně jsem jej prožívala, i když to asi na mně nebylo vidět, protože jsem se cítila malinko svázaná,“ řekla na následné tiskové konferenci sportovkyně, která v té chvíli už neskrývala slzy – ne však zklamání, ale dojetí. „Reakce všech mých kolegů, kteří vás poklepávají po ramenech a objímají vás, jsou opravdu velice dojemné, to se člověk prostě slzám neubrání,“ prohlásila.

Směrem k porotě, která jí vyčítala především špatné držení těla, jen poznamenala, že v soutěži – bohužel – není od toho, aby ocenila snahu. „A snaha byla z mé strany stoprocentní. Škoda, že ji členové poroty viděli jinak, než jak jsem to celé cítila sama,“ pronesla. Na otázku, jestli by coby slavná kajakářka pozvala některého z porotců do lodě, odpověděla: „Neberte to špatně, ale přála bych to všem. Myslím, že by si to v lodi užili stejně, jako já tanec,“ dodala.

Tanec s chřipkou

Lenka Filipová, která skončila v hodnocení poroty na posledním místě, si postěžovala, že měla se svojí rumbou co dělat. Navíc od svého partnera, který jí prý při jednom z tréninků promáčkl žebro, dostala chřipku. „Bylo to náročné,“ řekla. To Jiří Schmitzer, jenž tentokrát svým quickstepem zaujal diváky i odborníky v sále, byl na tiskové konferenci v dobrém rozmaru.

Možná i proto, že se cítil daleko lépe ve smokingu než v ohnivě rudé košili, v níž tančil v minulém kole. „Takovou košili bych si na sebe normálně nevzal ani po litru destilátu,“ uvedl. Pokud se objevovaly hlasy, zda přežije první kolo, ukázaly se tedy lichými.

Robert Záruba, který tančil svoji rumbu v růžové košili, zase čelil narážkám svým kolegů. „Mám tu košili naposled,“ prohlásil. Ještě před začátkem soutěže však vtipkoval, že má čtyři procenta hlasů od diváků jistá.

Tatiana Vilhelmová, která vyšla z hodnocení poroty v minulém kole nejlépe, měla prý tentokrát zmatenější boty. „Nebyla jsem sehraná sama se sebou ani s parketem, ale dopadlo to dobře. Quickstep je pro mě jeden z nejhorších tanců, který už umím – samozřejmě po svém. Jsem ráda, že už na sobě nebudu mít příště tyhle fialové šaty a nebudu muset hopsat jako koza,“ sdělila.

Monika Žídková byla ráda, že připravila hezký den své dceři Nikolce, která chodí do první třídy. „Před televizním přenosem jsem jí ukázala šaty všech tanečnic a tanečníků, z čehož byla přímo nadšená,“ řekla.

Aleše Valentu pochválila jeho partnerka Iva Langerová, že trénuje velice vzorně a svědomitě.