Vlivný člen přední umělecké skupiny

Čestmír Suška (1952) je absolventem pražské AVU. V roce 1981 stál u zrodu Výtvarného divadla KOLOTOČ. V letech 1987-1991 byl členem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která významně ovlivňovala výtvarnou scénu v bývalém Československu a úspěšně vystavovala i v zahraničí.

Suška často pracuje s dřevem, volně interpretuje přírodní tvary kamene, zabývá se povrchem a vnitřním prostorem plastiky. Úžas a obdiv vzbuzují jeho rozměrné kovové artefakty, v umělecká díla proměněné rezavé cisterny.

Od Thámovy haly po New York

Inspirován studijním pobytem v USA založil v roce 2000 Sochařské studio Bubec v prostorech bývalé skladové haly v Praze – Řeporyjích, kde pracují umělci z České republiky i ze zahraničí. S výsledky jejich tvorby je veřejnost seznamována prostřednictvím pravidelných akcí pod názvem Art Safari – ta příští v pořádá už 22. se uskuteční 17. a 18. září tohoto roku.

Čestmír Suška rovněž vystavuje v domácích i světových galeriích jako jsou například pražská Thámova hala a České muzeum výtvarných umění, Birmingham Museum of Art, či O. K. Harris Gallery v New Yorku. O jeho tvorbu i dílo je stálý zájem, nezřídka plní kromě estetického i praktický efekt. V loňském roce například proběhla instalace jeho dubové lavičky a čtyř mramorových soch na hrázi a v meandru umělého potoka pod retenční nádrží v Centrálním parku na Praze 13.

Výstava Čestmír Suška Skulptury je otevřená vždy ve středu až pátek od 10 do 16 hod., v sobotu od 9 do 12 hod. a v neděli od 13 do 16 hod.