Po nebývalém úspěchu loňské soutěže StarDance se vsobotu přihlásila o slovo její druhá řada. Na obrazovkách České televize se tak bude zase objevovat téměř do Vánoc. Své taneční umění předvedlo vúvodním nevyřazovacím kole osm nových párů složených opět zcelebrit a profesionálů. Diváky i porotu se snažili zaujmout cha-chou a waltzem.

Nejvyššího hodnocení se dočkala herečka Tatiana Vilhelmová se svým partnerem Petrem Čadkem, naopak o poslední příčku žebříčku se podělili herec Jiří Schmitzer se Simonou Švrčkovou a sportovní komentátor Robert Záruba sVandou Dětinskou.

Zatímco loňská soutěžící, herečka Mahulena Bočanová, asi nebude patřit společně s několikanásobnou mistryní Slovenska a devítinásobnou finalistkou mistrovství světa Tatianou Drexler kpřísným hodnotitelkám jednotlivých tanečních výkonů, pánská část poroty se projevila poměrně neúprosně. „Budu pozorný, přísný, ale spravedlivý rozhodčí,“ prohlásil před začátkem klání choreograf Richard Hes, který se prý bude snažit zaujmout kromě vtipných bonmotů také svým zjevem. Pomáhat mu vtom mají intelektuální brýle, kterých během přímých přenosů StarDance vystřídá přesně osm. „To bude můj jediný výstřelek,“ upozornil. Nekompromisně se tváří také všemi obávaný Zdeněk Chlapčík, který už vporotě StarDance usedl vminulém roce.

Elasťáky místo tepláků

Na soutěž se všech osm párů připravovalo velice svědomitě – téměř hravě jednotlivé dvojice přesáhly povinný manuál stanovený BBC na osmdesát hodin. Průměrně všichni trénovali tři až čtyři hodiny denně, takže na parketu trávili až jednadvacet hodin týdně.

Mezi nejpilnější tanečníky patří Robert Záruba, který si o svých odtrénovaných hodinách vede přesné záznamy. Díky nim víme, že měl tři týdny před startem StarDance na kontě rekordních 147 hodin. Aby nebyl při tanci shrbený, trénoval na radu své partnerky Vandy Dětinské nejdřív sprknem, později i shokejkou.

To Jiří Schmitzer – se svými 192 centimetry nejvyšší tanečník – spíš řešil, včem bude zkoušet. Hned při prvním setkání na parketu mu prý Simona Švrčková vytkla, že má pokrčená kolínka. „Ty tepláky, co jsem si vzal, jsou naprd. Příště si vezmu elasťáky jako vy,“ odpověděl srandista Schmitzer, který se ještě na páteční generálce svěřil, že mu příprava na soutěž dala velice zabrat.

Trénink v teniskách

Trápily se i dámy – dvojnásobné zlaté olympioničce Štěpánce Hilgertové a zpěvačce Lence Filipové působily problémy vysoké podpatky, na které nejsou zreálného života příliš zvyklé. „Můj partner Michal Němeček mi ale dovolil, abych střídavě trénovala vteniskách a botách na podpatku,“ řekla Hilgertová. Moniku Žídkovou zase nejvíc zaskočilo, že i pomalejší tance jsou na ni zběsile rychlé.

Míšu Gatěkovou, nejmenší účastnici soutěže se 152 centimetry, prý její partner Michal Dlouhý krotí specifickým způsobem. Vyhrožuje jí prý, že ji zavře do barelu. Nejusměvavějšími tanečníky jsou zatím olympionik Aleš Valenta a Iva Langerová.

 

Na které tance se můžeme těšit tuto sobotu?

Lenka Filipová a Michal Petr

Rumba – Con Los Aňos Que Me Quedan (Gloria Estefan)

Michal Dlouhý a Michaela Gatěková

Quick step – Cheerful Little Earful

Monika Žídková a Jan Halíř

Rumba – Te Esperare (Bryan Adams)

Jiří Schmitzer a Simona Švrčková

Quick step – Let Me Entertain You (Robbie Williams)

Robert Záruba a Vanda Dětinská

Rumba – Hero (Enrique Iglesias)

Tatiana Vilhelmová a Petr Čadek

Quick step – 9 to 5 (Dolly Parton)

Aleš Valenta a Iva Langerová

Rumba – Beautiful (Christina Aquillera)

Štěpánka Hilgertová a Michal Němeček

Quick step – Dancing Fool