Předchozí
1 z 8
Další

Děčínský deník

Iva Hřídelová, 43 let
Ředitelka Dětského domova Země dětí v České Kamenici. Matka dvou synů žije se svým přítelem v České Kamenici. Práce ji baví, ráda cestuje a umí se radovat ze života.

Martin Zika, 49 let
Živnostník, člen představenstva OHK Děčín, jednatel cechu cestovního ruchu CCR Děčínsko - Šluknovsko. Propagátor lokální ekonomiky, zakladatel Festivalu lokální ekonomiky, lektor v této oblasti. Politicky nestraník, příznivec zdravé střední cesty mezi pravicovým a levicovým myšlením. Euroskeptik.

Lenka Laubrová, 49 let
Ředitelka rumburského gymnázia. Dětství prožila ve Varnsdorfu, vystudovala Gymnázium Rumburk a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na Gymnáziu Rumburk vyučuje od září 1990 matematiku a fyziku. Od srpna 2012 je ředitelkou gymnázia.

Jan Štefan, 39 let
Děčínský aktivista, který se zajímá především o děčínské dopravní stavby, například o dálniční přivaděč. Založil Děčínské fórum. Loni v Děčíně pořádal politickou debatu lídrů v krajských volbách.

Miroslav Grajcar, 59 let
Ředitel organizace Indigo v Děčíně. Jeho součástí je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kamarád společně s předškolním klubem Motýlek.

Jiří Aster, 70 let
Předseda představenstva Okresní hospodářské komory Děčín, zastánce stavby plavebního stupně na Labi u Děčína. Někdejší jednatel Česko – saských přístavů.

Tomáš Kettner, 30 let
Hudebník, skladatel, moderátor, děčínský patriot, který složil o Děčínu písničku. Loni složil písničku vánoční, klip se natáčel v Děčíně na Masarykově náměstí za účasti dobrovolníků.

Jiří Urban, 59 let
Podnikatel na volné noze, někdejší profesionální fotograf. V posledních letech se živí jako spisovatel, píše knížky pro mládež, a to ve spolupráci se svou dcerou.

Jakub Houška, 34 let
Rodák z Mostu, který od roku 2004 hraje basketbal za BK ARMEX Děčín. Kapitán A týmu hraje na postu pivota, věnuje se v klubu i mládeži. Pořádá různé charitativní akce a podporuje lidi, kteří to potřebují, především zdravotně postižené.

Václav Lešanovský, 69 let
Ředitel děčínského gymnázia, bývalý náměstek děčínského primátora, v současné době působí také jako zastupitel města Děčína.

Litoměřický deník

Daniel Vrána, 41 let, majitel firmy, Litoměřice
Podniká ve stavebnictví už dvacet let, koníčky jsou rodina a sport a hudba.

Jan Prusík, 26 let, kontrolor kvality Úštěk
Ve volnu se zajímá se o české a zahraniční politické dění. Koníčkem je cestování a film.

Ing. Jana Holá, 53 let, ekonomka a starostka města Libochovice
Jana Holá je již druhé volební období v čele města Libochovice na Lovosicku.
.
Jiří Řezníček, 53 let, místostarosta Roudnice nad Labem
Člen strany ANO.

Milan Konfršt, 60 let, starosta města Hoštka
Starostou města nedaleko Štětí je první volební období.

Petr Dobeš, 43 let, ředitel gymnázia v Roudnici nad Labem
Ředitel gymnázia, které patří mezi nejstarší česká gymnázia s bohatou historií.

Markéta Svobodová, 36 let, učitelka Litoměřice
Zajímá se o literaturu a divadlo.

František Hamerle, 65 let, myslivec
Myslivec František Hamerle je předsedou ČMSS Litoměřice.

Oldřich Doskočil, 71 let, historik a publicista Litoměřice
Třináct let byl také kronikářem města Litoměřice a vydal řadu knih.

Eliška Rozmanová, 31 let, ekonomka, Litoměřice
V současné době je na mateřské dovolené. Proto je její zálibou hlavně výchova dcery. 

Mostecký deník

Josef Švec, 58 let, vysokoškolský pracovník
Je dlouholetým ředitelem studijního střediska Vysoké školy finanční a správní v Mostě, první soukromé vzdělávací instituce svého druhu ve městě. Josef Švec je také členem Komise pro rozvoj lidských zdrojů při Hospodářské a sociální radě Mostecka a jednatelem Odborné sekce vzdělávání při Okresní hospodářské komoře Most.

Václav Hofmann, 62 let, jednatel divadla
Pracuje jako jednatel Městského divadla Most, se kterým je dlouhodobě profesně spjat. Je také městským zastupitelem za ODS, předsedou komise školské a kulturní, členem komise prorodinných aktivit a sociálních služeb a je i členem finančního výboru. Jako učitel tance a zakladatel úspěšného tanečního klubu TK 1976 obdržel Cenu města Mostu.

Petr Macek, 70 let, hudebník
Je držitelem Ceny města Mostu za přínos v oblasti kultury. Jako hudebník a kapelník pořádá zejména tradiční festivaly krásné hudby v Mostě a Chomutově, kam zve známé umělce z celé ČR a významných hudebních scén a souborů. Řídí soubor Nálady a Festivalový orchestr Petra Macka.

Jiří Kraus, 41 let, herec
Je hercem Městského divadla Most. Působil i v Severomoravském divadle v Šumperku a ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Je zakladatelem divadelního sdružení Divadlo nad Labem a příležitostným režisérem. Věnuje se i talentované mládeži. Moderuje divadelní festival Young for young.

Jiří Maria Sieber, 57 let, podnikatel, herec
Patří k lidem mnoha zájmů a profesí. Je mimo jiné podnikatelem v realitách, hercem, badatelem, zámečníkem a autorem knihy o Chánovu. V Mostě založil Válečné muzeum Sudety. Kandidoval v senátních volbách.

Chomutovský deník


Stanislav Děd, 71 let, ředitel muzea
Stanislav Děd je dlouholetým ředitelem Oblastního muzea Chomutov. Vede instituci, která se zabývá historií a kulturou.

Hana Zvalová, 57 let, galeristka
Hana Zvalová je galeristka v Galerii Jirkov a správkyně skanzenu Stará Ves při Podkrušnohorském zooparku Chomutov.

Bedřich Fryč, 48 let, ředitel kulturního zařízení
Bedřich Fryč je ředitelem Kulturního, vzdělávacího a informačního zařízení Jirkov a také jirkovský radní. 

Tereza Gvoždiáková, 30 let, ředitelka kulturních zařízení
Tereza Gvoždiáková vede Kulturní zařízení Kadaň. 

Jitka Kůsová – Valevská, 54 let, umělkyně
Autorka mnoha uměleckých děl od kreseb přes malby k sochám. Spolupracuje s kurátory v Evropě, vystavuje doma i v zahraničí. Je držitelkou cen a ocenění za svou tvorbu, mimo jiné i Ceny umělecké poroty z Festivalu Camille Claudel ve Francii, Ceny poroty z Italského sochařského sympozia za techniku. Umělkyně je z Klášterce nad Ohří.

Tomáš Oršulák, 41 let, ředitel gymnázia
Tomáš Oršulák je ředitelem Gymnázia Kadaň.

Iveta Rabasová, 50 let, ředitelka zooparku
Iveta Rabasová je ředitelkou Podkrušnohorského zooparku Chomutov. 

Alena Tölgová, 54 let, ředitelka sociálních služeb
Dlouhá léta pracuje v sociální oblasti, kde je považována za odbornici. Vede Sociální služby Chomutov. V osobním životě se věnuje hudbě. Je manažerkou Big Bandu Zdenka Tölga.

Jaroslav Zahrádka, 53 let, ředitel gymnázia
Jaroslav Zahrádka od roku 1992 vyučuje na Gymnáziu Chomutov základy společenských věd a tělesnou výchovu, v roce 2009 se stal ředitelem školy. Je předsedou Sdružení příznivců Gymnázia Chomutov, jehož účelem je podpora vzdělávacích, kulturních a sportovních aktivit studentů gymnázia.

Radek Zaťko, 40 let, fotbalista
Fotbalista FC Chomutov je zároveň manažerem sportovního klubu.

Žatecký a lounský deník

Zdeněk Srp, 51 let, ředitel základní školy
Zdeněk Srp už řadu let vede nejúspěšnější základní školu Žatci. Alespoň z hlediska zájmu rodičů o zapsání dětí. 

Radmila Holodňáková, 61 let, ředitelka muzea
Historička už více než deset let ve dvou obdobích vede Regionální muzeum v Žatci. 

Štěpán Beneš, 41 let, ředitel firmy
Ředitel firmy Grape SC v Žatci, poskytující internet a kabelovou televizi.

Dagmar Kučerová, 50 let, ředitelka knihovny 
Původním povoláním učitelka už více než deset let vede Městskou knihovnu Louny. Ta se pod jejím vedením přestěhovala a významně zmodernizovala, kromě půjčování knih se stala významným kulturním, vzdělávacím a společenským centrem ve městě. 

Břetislav Sedláček, 31 let, projektant
Pod jeho vedením v Žatci vznikla celá řada architektonicky zajímavých a hodnotných projektů, mimo jiné například moderní autobusové nádraží, také obchody a pasáže. 

Petr Antoni, 43 let, ředitel domova pro seniory
Petr Antoni už řadu let vede Domov seniorů v Žatci, kde vyhrál výběrové řízení. Předtím se věnoval sociální politice v jiných oblastech. 

Josef Čerňanský, 74 let, důchodce
Josef Čerňanský dříve více než deset let zastával funkci starosty Podbořan, několik let pracoval také jako poslanec Sněmovny. Nyní je důchodcem.

Miroslav Blažek, 69 let, fotograf, galerista
Miroslav Blažek vede v Peruci uměleckou galerii U Plazíka, věnuje se také fotografování, webovým stránkám o Perucku a přispívá k rozvoji regionu. 

Jitka Hofmannová, 60 let, sportovní trenérka
Jitka Hofmannová je úspěšná trenérka sportovního fitness a aerobiku. Dívky pod jejím vedením pravidelně získávají řadu medailí a titulů na domácích i světových soutěžích. 

Miroslav Řebíček, 59 let, ředitel gymnázia
Více než deset let stojí v čele žateckého gymnázia. Škola pod jeho vedením prošla modernizací, rozvíjí také styky se zahraničními školami v mnoha zemích. 

Teplický deník

Zdeněk Bergman, 57, ředitel školy
RNDr. Zdeněk Bergman je ředitelem Gymnázia Teplice. Je zastupitelem za hnutí Volba pro Teplice a člen finančního výboru. Je členem Lions Clubu Teplice. Má rád vědecko-fantastickou literaturu.

Hynek Hanza, 39 let, 1. náměstek primátora (Statutární město Teplice)
Hynek Hanza nejprve působil v zastupitelstvu města. Posléze se stal náměstkem primátora. Bydlí v Teplicích. Volný čas, kterého je málo, se snaží věnovat co nejvíce své rodině a také studiu.

Jiří Nekuda, 52 let, ředitel školy
Původně byl ředitelem Hotelové školy Teplice, po reformě škol v rámci Ústeckého kraje v minulých letech stanul v čele páteřního krajského trolístku škol Hotelová škola, Střední průmyslová škola, Obchodní akademie Teplice.

Belo, Svitek, 55 let, manažer
Belo Svitek je manažerem v proboštovské teplárně. Na Teplicku je známý coby trenér úspěšných volnostylařů oddílu SO Zápas Teplice, kteří od roku 1999 pravidelně sbírají ligové medaile. Svitek je také šéfem Svazu zápasu České republiky.

Eva Kardová, 56, místostarostka Moldavy
Eva Kardová (bez politické příslušnosti) je místostarostka obce Moldava. Aktivně vystupuje pro záchranu nádražní budovy v horské obci.

Jana Syslová, 43, starostka obce Hrobčice
Jana Syslová (STaN) je v čele obce Hrobčice již druhé volební období. S rodinou žije v Mukově na Hrobčicku. Její nejoblíbenější roční období je jaro. Z jídel má nejraději to, které nemusí sama vařit.

Michal Cuc, 39let, provozní vedoucí STK Dubí
Michal Cuc vystudoval Gymnázium Nad štolou a ČVUT v Praze. Několik let aktivně závodil ve vodním slalomu a je i v současnosti reprezentantem v raftingu. Rád cestuje. S manželkou a třemi dětmi žije na Moldavě v Krušných horách. Je členem Strany zelených.

Michal Chrdle, 44 let, strážník
U městské policie pracuje už více než patnáct let. Nyní stojí v jejím čele. Volný čas věnuje rodině. Má rád cestování a geocaching.

Petr Stolař, 45 let, umělec
Po ukončení studií se začal věnovat divadelnictví a pantomimě. V současné době je principálem svého Divadla V Pytli. Podílel se také na několika filmech, posledním z jeho filmových kousků je film o Casanovy. Na kontě má i řadu autorských představení, věnuje se také komerční aktivitě, pro firmy, podniky či města a obce.

Josef Brda, 31 let, IT technik
Josef Brda pracuje jako IT technik. Zároveň je trenérem a šéfem hokejbalového klubu Rondo Teplice, který spoluzakládal a také za něj hrál. S Rondem jako hráči i trenér zažil mnoho úspěchů, na jaře se klub pral o postup do nejvyšší soutěže. Josef má rád cestování a posezení s přáteli. Také se rád věnuje rodině.

Ústecký deník

Jan Čaloun, 44 let, trenér ledního hokeje
Bývalý český profesionální hokejista, olympijský vítěz z Nagana. Trenér mládeže HC Slovan Ústí nad Labem. Věnuje se i politice na regionální úrovni, je členem hnutí UFO (Ústecké fórum občanů)

Petr Heidenreich, 45 let, výkonný ředitel
Výkonný ředitel FK Ústí nad Labem. Dříve působil jako marketingový ředitel v sousedním FK Teplice. Zároveň je místopředsedou Ligové fotbalové asociace, která řídí profesionální soutěže v Česku. Je fanouškem hokejistů Litvínova.

Miroslav Přikryl, 59 let, OSVČ
Dlouholetý manažer SKV Ústí nad Labem, volejbalový trenér mládeže a expert. Předseda Ústeckého krajského volejbalového svazu, člen okresní výboru České unie sportu, místopředseda komise mládeže a sportu Ústí nad Labem. Ve volném čase se rád věnuje pěší turistice a jezdí na běžkách.

Lukáš Konečný, 38 let, OSVČ
Bývalý český boxer, bývalý mistr světa ve velterové váze, trenér a politik. Je radním města Ústí nad Labem, členem hnutí UFO (Ústecké fórum občanů). Trénuje mistryně světa Fabianu Bytyqi a Lucii Sedláčkovou. Ve volném čase se věnuje rodině a má rád jízdu na motorce.

Josef Vejlupek, 69 let, důchodce
Bývalý ředitel ústecké likérky a společnosti Drinks Union je současně jeden z pořadatelů festivalu Porta. Také se angažuje v ústeckém hokeji.

Václav Houfek, ředitel Muzea města Ústí nad Labem
Mgr. Václav Houfek je historik, vystudoval obor historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracoval v Severočeské vědecké knihovně, je ředitelem Muzea města Ústí nad Labem, zaměřuje se na kulturní a sociální dějiny 19. a 20. století. Je externí vyučující Univerzity J. E. Purkyně.

Jiří Trnka, 41 let, ředitel divadla
MgA. Jiří Trnka. Narodil se v Praze na den nezávislosti, po gymnáziu absolvoval obory herectví, režie a dramaturgie na DAMU. Mezi jeho záliby patří divadlo, film, jídlo a meditace, je ředitelem Městského divadla v Děčíně a aktuálně také ředitelem Činoherního studia v Ústí nad Labem. Zde také režíruje a hraje.

Josef Náhlovský, 66 let, herec, komik, zpěvák, spisovatel
Josef Náhlovský je český herec, komik, bavič, původním povoláním učitel českého jazyka. Vystudoval pedagogiku čeština–dějepis. Ve svých výstupech zaujímá roli vychytralého prosťáčka, který na způsob hloupého Honzy úspěšně překoná všechny nástrahy. Hraje v divadle (DVD Litvínov), ve filmu, začínal jako moderátor v Ústí nad Labem. Dnes koncertuje se skupinou Kozí bobky, tvoří komické duo s Josefem Mladým a jako poslední Krušnohorec píše i vypráví komické příběhy fiktivního národa Krušnohorci.

Ladislav Muška, 88 let, spisovatel, fejetonista
Ladislav Muška se narodil roku 1928 v Semilech poblíž pstruhové říčky Olešky, což ho poznamenalo natolik, že dodnes je úspěšným lovcem lososovitých ryb. Po otci se vyučil sladovníkem, při zaměstnání studoval v Praze sólový zpěv, zpíval v Armádním uměleckém souboru, v letech 1951 - 1988 byl členem ústecké opery. Je nositelem řady literárních cen, spoluautorem sborníků, píše. . Dodnes vystupuje na koncertech a píše. Na kontě má více než 30 vydaných titulů. V roce 2008 dostal Cenu primátora města Ústí nad Labem za přínos ústecké kultuře.

Martin Balej, rektor ústecké univerzity
V čele ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně stojí Martin Balej od roku 2015. Ve vědecké práci se zaměřuje na fyzickou geografii a na aplikaci geoinformatických metod pro geografické hodnocení vývoje krajiny.

Jan Pechout, dopravní expert BESIPU
Severočeský koordinátor Besipu Jan Pechout se prevencí dopravní nehodovosti zabývá pětadvacet let, předtím pracoval v autoškolství. Odborné zkušenosti sbíral i v zahraničí a za svou činnost získal od hejtmana také ocenění.

Pavel Doulík, děkan pedagogické fakulty
V čele Pedagogické fakulty UJEP stojí od března 2011. Specializuje se na obecnou a oborovou didaktiku, metodologii pedagogického výzkumu či alternativní a inovativní trendy ve vzdělávání.

Lenka Černá, šéfka Dobrovolnického centra Ústí
Už pětadvacet let vede Lenka Černá Dobrovolnické centrum v Ústí. Každoročně organizuje v Ústí předávání cen Křesadlo pro dobrovolníky za jejich příkladnou činnost.

Jan Hrouda, architekt
Architekt Jan Hrouda studoval obor Architektura a urbanismus na Českém vysokém učení technickém v Praze a Architekturu na Technické univerzitě Darmstadt. Působí jako zastupitel za hnutí PRO!Ústí v městském zastupitelstvu.

Aleš Brožek, 64 let, knihovník 
Dlouholetý ředitel Severočeské knihovny v Ústí nad Labem, znalec vlajek.

Vladimír Kaiser, 70 let, ředitel archivu
Dlouholetý ředitel ústeckého archívu, který vydal několik publikací o regionálních dějinách. Zaměřuje se především na osobnosti Ústecka.

Marian Páleník, 53 let ekologický aktivista
Ředitel spolku Přátelé přírody, který bojuje proti jezům na dolním Labi a stavbám v Podkrušnohoří. Společnost svou činnost financuje pouze z členských příspěvků.

Vlastimil Žáček, 49 let, zastupitel
Bývalý starosta ústecké čtvrti Střekov, dnes aktivní zastupitel Neštěmic. Vede uznávanou restauraci Hospůdka u Lípy na Střekově, jednatel společnosti, která ji vlastní.

Pavel Kučaba, 43 let, kastelán hradu, historik
Kastelán hradu Střekov, který dohlíží na stav hradu, údržbu v souladu s památkovou péčí dle zákona. Plánuje kulturní program a akce v rámci turistické sezóny.

Petr Hečko, 44 let, podnikatel
Majitel pneuservisu a autoservisu v Ústecké čtvrti Bukov, uznávaný pro svou profesionalitu.

Alexandr Sokolov, Ústí n. L. 45 let, drobný podnikatel
Žije v Ústí nad Labem, působí v drobném podnikání, též působí jako tlumočník se znalostí ruského a mongolského jazyka. 

Josef Kovářík, 66 let, psycholog a soudní znalec
Dlouhodobě působí v rámci Ústeckého kraje jako policejní psycholog.  

Miroslav Suchý, 66 roků, starosta obce Dolní Zálezly
Stojí v čele iniciativy požadující, aby ministerstvo zdravotnictví ponechalo provozování letecké záchranné služby v Ústí n. L. společnosti DSA, se kterou má ústecká záchranná služba výborné zkušenosti.  

Vilém Peřina, 65 let, ústecký advokát
Dlouhodobě se zabýval otázkou pracovního práva a spolupracoval s odbory. Zabývá se též občanským a trestním právem. 

Pavel Mészáros, 50 let, vede společnost AOS Publishing
Zabývá se překladatelstvím. Je známým ústeckým vydavatelem se zaměřením na historii, společenskou problematiku tématiku hraničních jevů a nevysvětlených záhad.

Jiří Sedlic, 77 let, dlouholetý, stále aktivní ústecký dopravní psycholog 
Zaměřuje se především na psychologická vyšetření řidičů nákladních vozidel a vozidel hromadné dopravy.

Arnošt Herman, 84 let, spisovatel a publicista
Vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity. Působil jako advokát. Je autorem řady povídek a soudniček, člen Obce spisovatelů a místopředseda Severočeského klubu spisovatelů. Patří vedle Václava Duška a Jiřího Švejdy k tzv. severočeské literární škole.