V letošním roce se do akce přihlásilo v rámci republiky 570 míst. Z toho 111 jich bylo na severu Čech, 14 pak na Litoměřicku a Podřipsku. Křešičtí si s Deníkem zazpívali již potřetí. „Akce se nám moc líbí, vždy nás pozitivně naladí. Letos jsme se navíc spojili s nedalekým Domovem Na Pustaji, jehož klienti s námi zpívají,“ uvedl Ondřej Štědrý, jeden z organizátorů akce v Křešicích.

Návštěvníci zdejší akce dostali opět drobné občerstvení, horký čaj, koblihu a škvarkovou placku. Dík patří Bublemania Litoměřice, Pekárně Kohn Litoměřice a Pekárně John Lovosice. Ale nezpívalo se jen v Křešicích. Koledy zazněly například na litoměřickém náměstí, ve Vrbičanech, Vetlé, Dušníkách a na řadě dalších míst.

Úderem osmnácté hodiny se dali do zpěvu vánočních koled také Lovosičané. Ti se do akce Česko zpívá koledy letos zapojili vůbec poprvé. Zelené náměstí v centru města zaplnily stovky lidí.

„S účastí jsem moc spokojený. Ačkoli na ni nejspíš měl vliv i vánoční kamion, který zaparkoval nedaleko. Do akce se příští rok znovu rádi zapojíme,“ zhodnotil jeden z organizátorů akce v Lovosicích Karel Tesařík.

Do zpívání koled se tam zapojily i školy a školky. Vedle dětí také učitelé. Sbor nakonec neskončil jen u pětice vánočních písní a přidal další. „Všichni byli připravení, takže to šlo jak po másle. Byli výborní. A když už jsme se sešli, trochu jsme to naše setkání protáhli,“ doplnil Tesařík.