Po čtyřleté pauze se letos opět vrátí do oblíbeného areálu v Žerotíně dětský tábor s armádní tematikou. Akční hry, výchova k disciplíně a spousta nevšedních zážitků vyplní dva týdny uprostřed léta.

V několika předchozích letech se tábor konal v pěkné přírodě na pomezí Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje. „Žerotín je pro nás ale tak trochu srdeční záležitostí. Vlastně jsme tam v roce 2005 s naším Army táborem jako jedni z prvních pořadatelů těchto netradičních táborů začínali a moc rádi se tam zase vracíme," vysvětlují „velitelé štábu" Ota Řepík a Milan Krejsa.

Pro letošní jubilejní desátý ročník chystají několik novinek. Podrobnosti ale předem prozradit nechtějí. „Rozhodně účastníky letos čeká něco, co na našich táborech dosud nezažili," upozorňují vedoucí. „Navázali jsme spolupráci s Československou legionářskou obcí, což bude jistě taky obohacením táborového programu," prozrazují alespoň část.

Co na omladinu na táboře s armádní tematikou čeká? „Děti samozřejmě zažijí nejen to, co nerozlučně k životu vojáka patří vojenskou přísahu, noční misi přežití, výuku topografie, první pomoci a mnoho dalšího, ale i diskotéky, talentmánii a spoustu her. A také každoroční raut spojený s tombolou, kde hlavní výhrou je poukaz na příští ročník army tábora zdarma," vypočítávají „velitelé".

Žerotínský tábor OS KOVO Šroubárny Žatec bude hned na začátku prázdnin hostit i první běh. Místo malých vojáků bude plný klaunů, artistů, žonglérů a dalších postav cirkusové manéže. Tématem bude totiž celotáborová hra Cirkus pod vedením hlavní vedoucí Petry Křížkové.