V těchto dvou lokalitách se v posledních letech rozmohly problémy s kriminalitou a vznikly sociální nepokoje, které vyvrcholily potyčkami s policií.

Realitní odborníci varují, že nízké ceny bytů mohou do oblasti přitáhnout další nepřizpůsobivé.

Špatné adresy nenajdete ale jenom v Krupce. Jsou i v Bílině, Oseku, Duchcově či Dubí. Hodně levně koupíte byt i v Proseticích v Teplicích.

„Měla jsem byt 2+1 v Proseticích po babičce. Potřebovala jsme ho prodat, protože jsme chtěli s manželem do většího. Podařilo se, ale musela jsem jít s cenou hodně dolů. Nepomohl ani fakt, že dům měl nová plastová okna,“ řekla Petra Horáková.

Pěkný byt 3+1 o výměře 79 metrů čtverečních a v družstevním vlastnictví, cena 59.000 korun i s provizí pro realitní kancelář. Osmdesátimetrový družstevní byt 3+1 v domě po celkové rekonstrukci s plastovými okny, zateplený, cena i s provizí 51.000 korun. Na realitních serverech jsou takových inzerátů desítky. Všechny spojuje adresa sídliště Horní Maršov, ulice Karla Čapka nebo Dukelských hrdinů. (kos, čtk)

Pověst Horního Maršova není zrovna dobrá

Krupka se v posledních letech proslavila v celé republice. Bohužel jen negativně.

A to kvůli trablům ohledně voleb. Opakované hlasování, podezření z kupčení a také střety Romů s demonstranty v Horním Maršově.

Je třeba se proto do budoucna zaobírat problémem Horního Maršova. Sídliště z 80. let se v posledních šesti letech změnilo v ghetto. Podle bývalého vedení města jsou na vině realitní společnosti, které tam sestěhovaly nepřizpůsobivé ze středních Čech.

„Realitky vyvinuly skoro průmyslový způsob stěhování, kdy koupily za levno domy s problémovými občany třeba v Kolíně, Mladé Boleslavi nebo v Praze, pak jim koupily nové bydlení tady a opravené byty se ziskem prodaly,“ řekl Deníku Pavel Maleček, když vloni procházel sídliště po boku Radka Johna. Právě ten se tehdy ještě v roli ministra vnitra přijel do sídliště podívat na neutěšenou situaci ohledně bydlení a zdejší kriminality. Začíná hrozit velký problém, protože nespokojenost starousedlíků z okolí stále roste.

„Nelze vyloučit situaci, kdy může lidem dojít trpělivost a začnou si zakládat občanské hlídky, nebo to celé zajde ještě mnohem dál,“ prohlásil vloni k dané věci odstupující starosta Milan Puchar. Kdyby měla jeho strana vliv i po volbách, má prý připravené také krajní řešení. „Ti, kteří se nepřizpůsobí, prostě budou muset jít bydlet za město,“ dodal.

V Krupce, právě v sídlišti vyhlášeném ulicemi Dukelských hrdinů a Karla Čapka, musela vloni opakovaně zasahovat policie. Konaly se zde demonstrace DSSS, která se tu střetla s Romy. (pem)