„Výše vstupného pro dospělého je stejná jako loni, tedy 40 Kč. Pláže i kemp máme připravené. Koupat se u nás mohou i lidé se psy. Vyčlenili jsme pro ně část pláže, poblíž potápěčského centra. Posekali tam trávník, dali odpadkové koše a zřídili WC. Psi i jejich páníčci tam mají klid. Na hlavní pláž je vstup se psy dál zakázaný," připomněl provozovatel areálu na Barboře v Oldřichově Pavel Tetřev. Barbora je zatopený důl, voda tam je i v horkých dnech kvalitní a bez sinic. Právě proto také patří k vyhledávaným místům pro rekreační pobyty u vody. Působí zde potápěčské centrum, jsou zde restaurace, kemp, půjčovna šlapadel atd.. „Novinek co se týče pláží moc nemáme, protože jsme limitováni trváním nájemní smlouvy, kterou máme podepsanou s obcí. Ta je příliš krátká a znemožňuje nám dělat nějaké větší investice. Jistým vylepšením je skákací molo, které bude ukotvené na hloubce a lidé z něho budou moci skákat šipky do vody," řekl Pavel Tetřev a dodal: „Rozšířili jsme možnost stání pro obytné vozy a karavany v kempu. Mohou u nás stát od jara do zimy a využívat svůj obytný vůz dle svých časových možností. Je to výhodné třeba pro rybáře. Mají jistotu, že jim vůz nikdo neodcizí a nemusí řešit přepravu."Barbora v Oldřichově

----------------

Duchcov

Městské koupaliště Duchcov zahájilo provoz 1. června. Děti od 3 do 15 let: 20 korun, dospělí: 40 korun, držitelé průkazu ZTP: 20 korun, důchodci: 20 Kč.

Otevírací doba: 9-19 hodin.

Bílina: Na Kyselce

Areál koupaliště v Bílině otevře 5. června. Fungovat bude denně od 9.30 do 19.00 hodin. Podle ceníku na stránkách provozovatele, tedy společnosti Rekreační a sportovní zařízení Bílina, platí děti jednorázově 40 korun a dospělí 60 korun.

Koupaliště Dubí

Areál koupaliště, které patří městu, je beze změn. V těchto dnech probíhá základní údržba sekání trávy, natírání laviček atd. CENY: děti do 15 let zaplatí na celý den deset korun a dospělí 35 korun. Otevřeno je od 15. 6., denně 9 19 hodin.

Barbora v Oldřichově

Výše vstupného pro dospělého je stejná jako loni, tedy 40 Kč. Důchodci, kterým bude nebo již je v letošním roce 65 let, mají vstupné jako děti, tzn. za poloviční cenu. Od 17 do 19 hod. platí poloviční cena oproti celodennímu vstupnému.

Osecké koupaliště

Osecké koupaliště prošlo rekonstrukcí jedné části hráze a láká na krásně čistou vodu, klid a rozlehlou plochu kolem. V provozu je od 1. června. V létě využívá na 900 obyvatel Oseka možnost koupit si permanentní vstupenku v podobě náramku za cenu 20 korun za sezónu. Každý rok je náramek jiné barvy s vtipným nápisem. Letos bude modrý, s oranžovým nápisem „V Oseku je Havaj". Ostatní návštěvníci zaplatí denní vstupné 50 Kč.

-----------------

Provoz duchcovského koupaliště budou, tak jako minulý rok, zajišťovat Technické služby města Duchcova. „Pro návštěvníky jsou kromě bazénů a dětského hřiště připraveny dva kurty pro plážový volejbal, stolní tenis, půjčovna sportovních a plážových potřeb. Je možné také využít občerstvení s posezením a pro maminky s kočárky bude vyhrazen prostor ve stínu pod pergolou," řekl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera. Jako novinku pro letošní rok připravili v Duchcově promítání letního kina v areálu koupaliště, a to vždy v pátek a sobotu do 22 hodin. „Vstupné plánujeme jednotné, a to 50,- Kč, kapacita kina cca 60 míst k sezení. Produkce bude umístěna, tak, aby obraz ani zvuk nerušil obyvatele v okolní zástavbě, tzn. směrem k horám," sdělil starosta.

Areál koupaliště v Bílině by měl zahájit letošní sezonu zítra, reálné otevření je odvislé na aktuálním počasí. Brány pak zůstanou otevřeny každý den od 10 do 19.00 hodin. Podle ceníku na stránkách provozovatele, tedy společnosti Rekreační a sportovní zařízení Bílina, platí děti jednorázově 40 korun a dospělí 60 korun. Připravena je zde jedna novinka. Od letošní sezony mohou návštěvníci koupaliště využívat odkládací skříňky bezplatně, pouze za vratnou zálohu ve výši 20 Kč, a to i opakovaně.

Koupaliště v Dubí otevře jako každý rok 15.6. a zavírá se 15.9. Kapacita koupaliště je 500 osob. Bezpečnost koupajících zajišťuje plavčík. Na koupališti jsou šatny a sociální zařízení. Voda se bere částečně ze studny a z vodovodního řadu. Chystá se ještě oprava a nátěr stávajících laviček. Po celou sezonu je pravidelně prováděn úklid celého areálu a údržba zeleně," řekla Eva Vítková z technického.

Osecké koupaliště prošlo rekonstrukcí jedné části hráze a láká na krásně čistou vodu, klid a rozlehlou plochu kolem. Příští rok na podzim čeká koupaliště další etapa rekonstrukce. Město má připravený projekt na dno s integrovaným čištěním a rekonstrukci druhé části hráze. U koupaliště bude navíc další lákadlo pro malé i velké lanové centrum v korunách stromů. (r)