V jeho útrobách objevili ústečtí celníci kromě oficiálně deklarovaných nosičů zavazadel a baterií pro jízdní kola, ochranných lemů k trampolínám a slunečních brýlí, také 175 kartónů po 640 sadách papírových kartiček značky Pokémon a 46 kartónů po 640 sadách kartiček značky PAW PATROL.

Kartičky zajistili

Celníci objevili v kontejneru 4 miliony padělků hracích kartiček.„Celkem se do rukou celníků dostalo 4 178 560 kusů hracích kartiček. Jedná se o padělky. Předběžně vyčíslena hodnota kartiček v ceně originálních výrobků byla stanovena na téměř 41 milionů korun," uvedl mluvčí ústeckých celníků Jiří Nejedlý.

Balíky s kartičkami celníci zajistili a spojili se se zástupcem majitele ochranných známek. Tušené se změnilo v jistotu: Majitel ochranných známek potvrdil, že se jedná o neoriginální výrobky.

Příjemcem zboží v kontejneru byla jedna pražská firma. Plagiáty měly s největší pravděpodobností skončit na tuzemském trhu.

Záplava padělků

„Zajištěné zboží zůstane pod celním dohledem do doby, než bude rozhodnuto o jeho zničení," uvedl Nejedlý a dodal:

„Již jsme si zvykli, že můžeme očekávat padělky čehokoliv. Pokud je o něco momentálně zájem, výrobci pohotově zareagují a kontejnery s padělky putují z Asie do světa. Vyplatí se jim vyrábět i padělky kosmetiky a drogistického zboží. Samozřejmě kvalita padělků je velmi nízká," vzpomíná Nejedlý a dodává:

„Za padělateli ale nemusíme až do Asie. Velkou raritou bylo např. v roce 2013 odhalení přes pět tisíc kusů sklářských výrobků. Došlo k porušování práv k ochranné známce Versace v hodnotě téměř 13 milionů korun. Celníci odhalili padělatelskou dílnu v České Kamenici. Skleněné padělky celníci nalezli v objektu, jehož majitelem byl muž z Arménie. V domě docházelo k úpravě českého skla tak, že byly na tuzemské skleněné výrobky přidávány dekorace ve stylu Versace."