Cigarety převážel čtyřicetiletý Čech v tmavém Audi A4, které si hlídka celníků vytipovala ke kontrole na silnici I/13 u Klášterce nad Ohří. A hned po zastavení bylo jasné, že to byla trefa do černého.

Zavazadlový prostor a prostor zadních sedadel vozidla byl totiž naložený kartóny cigaret. Pašerák se je snažil částečně skrýt, kartony byly zarovnané do výše spodního okraje oken, aby je nebylo vidět při letmém pohledu zvenčí. Navíc byly v černých pytlích. Bylo mu to ale málo platné.

V konečném součtu celníci napočítali rovných 4 951 krabiček, což je 99 020 kusů cigaret značky Route 66. "Krabičky byly bez řádného označení pro daňové účely, ačkoliv dle zákona o spotřebních daních, tabákové výrobky vyrobené na daňovém území České republiky, dovezené nebo na daňové území České republiky dopravené z jiného členského EU, musí být značeny tabákovou nálepkou," dodal k tomu Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Pokud by celníci pašovanou zásilku cigaret neodhalili, přišel by stát jejich případným prodejem na našem území o bezmála 250 tisíc korun.

Řidič, čelí podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.