Část silnice u supermarketu Lidl u Jirkova využívají řidiči kamionů a autobusů už delší dobu jako odstavnou plochu. Na okolních pozemcích už je to pořádně vidět. Veškeré obaly od potravin, pet lahve, ojeté pnumatiky a další odpadky končí hned v mlází poblíž divokého parkoviště. Vadí to jak městu Jirkov, tak Chomutov. Uklidit to však nemohou protože pozemek patří Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Jirkova to není…

„Lidé na to poukazují a myslí si, že je to náš nepořádek," říká naštvaně místostarosta Jirkova Dana Jurštaková. „I když to není naše, snažíme se zde udržovat pořádek a čistotu, protože to je jeden z hlavních výjezdů z města," řekla místostarostka a dodává, že by se měl starat také Chomutov, kterému prý část znečištěných pozemků patří.

Chomutova to není…

Chomutov je však na tom stejně jako Jirkov. „Nemůžeme uklízet v místech, které nejsou naše," říká mluvčí chomutovské radnice Jan Rödling. O problému tady dobře vědí. „Chceme začít jednat s ŘSD a najít vhodné řešení," dodává Rödling. Podle Chomutova se jedná jen o pozemky ŘSD. Navíc zde kamiony a autobusy parkují s jejich tichým souhlasem. „Ideální by bylo, kdyby pozemky přešly na město. Kamiony tady nemají co dělat, ty by mohly parkovat v nedalekém dopravním podniku, kde jsou k tomu ideální podmínky," vysvětlil Rödling.

…patří to státu

Okolí supermarketu Lidl u Jirkova zrovna malebný pohled nenabízí. Z poházeného odpadu lze dost dobře poznat, co chutná řidičům kamionů.Chomutovský deník se proto obrátil na správu ŘSD v Chomutově. „Ano víme o tom, že zde kamiony a autobusy parkují. Oficiálně to žádné parkoviště není, ale komunikace už byla vyřazena ze sítě silnic," řekl Chomutovskému deníku šéf ŘSD v Chomutově Marek Macho a dodává: „Dost dobře řidiče kamionů chápeme, protože tu jen obtížně hledají místo k parkování." Pokud je tu opravdu velký nepořádek, ŘSD ho uklidí. „Podíváme se jak to tam vypadá a poslali bychom tam potřebnou techniku na úklid. Pokud by se tam nepořádek objevoval znovu, zřejmě bychom tam navezli panely a prostor kde kamiony a autobusy parkují bychom ohradili tak, aby se tam nedalo jezdit," řekl Macho. ŘSD chce pozemky nabídnout městu. Je to už jen otázka domluvy. Tak snad se dotčené strany brzy sejdou a problém vyřeší ke spokojenosti všech.