„Do linkového provozu poprvé vyjely symbolicky první školní den. Svou ústeckou premiéru s cestujícími si ale odsloužily již v sobotu jako posilové vozy při bitevní vřavě u Přestanova a Chlumce," řekla Deníku mluvčí ústeckého dopravního podniku Magda Pejšová.

Oba autobusy značky Solaris dorazily do vozovny v Předlicích koncem srpna. Prošly nezbytnou administrativou a dostaly evidenční čísla 203 a 204. Jsou patnáct metrů dlouhé. Jejich kapacita je 73 míst k sezení a 48 míst k stání. Zadní vyvýšená část je vhodná především pro příměstské linky. Proto vozí cestující na lince číslo 1.

Ústečané si nové vozy pochvalují. „Potřebovalo by jich být jenom více. Především trolejbusů, ty jsou v otřesném stavu," uvedl Karel Hanusek.

Letos dopravní podnik nakoupil celkem sedm nových autobusů za 35 milionů korun. Naposledy tři vozy dva dvanáctimetrové a jeden osmnáctimetrový do Ústí dorazily letos na konci června. Všechny jsou poháněné zemním plynem. Nejnovější přírůstky dopravní podnik ve čtvrtek 19. září představí na Mírovém náměstí.

Na zemní plyn se chce dopravní podnik v příštích letech soustředit, má mít i vlastní plnící stanici. Tyto autobusy totiž vycházejí cenově nejvýhodněji a jsou ekologické. Kromě toho společnost plánuje za pomoci dotací nakoupit i nové trolejbusy.