Věcné sbírky již vyhlásil Klášterec nad Ohří a Chomutov. „Až do středy 12. června je možné přinést balenou vodu, ochranné, desinfekční a úklidové prostředky do zadního traktu magistrátu," sdělil náměstek primátora Martin Klouda. Příjem věcí bude zajištěn denně od 8 do 15 hodin. Lidé z Klášterce mohou věci nosit také až do středy na městský úřad, městskou policii či do budovy Policie ČR.

Jirkov a Kadaň budou o přesné podobě pomoci teprve rozhodovat. Jirkov zatím zná pouze místo, kam jejich pomoc poputuje. Jsou to Křešice na Litoměřicku. Částku, kterou na pomoc Jirkov vyčlení, budou radní projednávat v pondělí.

Z obcí se zatím do pomoci zapojily Spořice a Údlice. Spořice pořádají svoji sbírku v Domově pro seniory. Potřebné věci se tam přijímají od 6 do 18 hodin. V Údlicích se bude shromažďovat pomoc přímo v obecním úřadě, a to do pátku 14. června.

Ruku k dílu přidali i fanoušci Pirátů Chomutov. Ti se domluvili rovněž s obcí Křešice a tam pošlou všechny vybrané pomůcky. Pirátská sbírka probíhá v restaurace Podkova za Magistrátem města Chomutova.