Sobota 23. ledna – Dlouhé roky zeje bývalý hotel Bowling 
v Křešicích prázdnotou. Nyní by měl najít alespoň dočasné využití. Na půl roku se do něj totiž přestěhují chlapci z výchovného ústavu na Letné. Ten bude od letošního března procházet rozsáhlou rekonstrukcí.
„Vyšli jsme vedení ústavu vstříc, protože tento objekt 
v tuto chvíli připravujeme na přestavbu, a dokud nebude hotová projektová dokumentace a stavební povolení, může dům využívat někdo jiný," řekla Marie Blažková, primátorka města.

Neděle 24. ledna – K dopravní nehodě došlo krátce po půlnoci v noci ze soboty na neděli v Děčíně. Na Teplické ulici nezvládl řízení auta mladý řidič. Jak se při vyšetřování nehody ukázalo, řídil opilý.
„Narazil do lampy veřejného osvětlení, při nehodě se zranil řidič i spolujezdec," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že řidič nadýchal 0,38 promile alkoholu.
Kvůli nehodě zasahovali na Teplické ulici v Podmoklech také hasiči.
„Při našem příjezdu byly dvě osoby již mimo auto. Další dvě bylo nutné vyprostit," uvedl operační důstojník hasičů.
Zraněné následně převezla do děčínské nemocnice sanitka.

Psali jsme: Opilý řidič narazil 
do lampy, z auta 
ho vystříhávali hasiči…ZDE…

Pondělí 25. ledna – Přes šedesát lidí, mezi nimi i žadatelé z Děčínska, zaplnilo v pondělí před osmou hodinou ráno vestibul Krajského úřadu v Ústí nad Labem. Kraj totiž začal přijímat žádosti o kotlíkové dotace.
První zájemci se začali scházet už po páté hodině ráno. Po otevření podatelny fronta zmizela během 40 minut, v devět hodin už lidé chodili podávat žádosti bez čekání.
Ústecký kraj mezi zájemce rozdělí 156 milionů korun, cílem je vyměnit alespoň 1 080 kotlů. Lidé mohou žádost podat osobně, pomocí datové schránky nebo ji poslat poštou. O peníze mohou požádat lidé, kteří si kotel koupili po 15. červenci 2015, i ti, kteří jeho nákup teprve plánují. Proplacení totiž bude dvojí. Na výměnu mohou zájemci získat až 127 500 korun.

Úterý 26. ledna – Několik stovek lidí v centru Děčína bylo od pondělního večera po celý den až do úterního odpoledne bez tekoucí pitné vody. Mohla za to havárie na vodovodním řadu v jedné z ulic.
„Dodávky pitné vody byly přerušeny v ulicích Myslbekova a Pohraniční," uvedla mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardianová.
Voda netekla ani v dolní části Kamenické ulice až k restauraci Na Růžku nedaleko nájezdu na Nový most. Kvůli poměrně vysokému počtu lidí, kterých se přerušení dodávek vody týkalo, vyslaly vodárny do centrální části Děčína cisternu s pitnou vodou.

Čtěte: V centru Děčína bylo na pět set lidí celý den kvůli prasklým trubkám bez vody…ZDE…

Středa 27. ledna – V děčínské zoo uhynuly během několika dní hned dvě ovečky. Nejprve to byl v neděli ani ne tříletý beránek, ve středu pak zemřela také ovce. Za smrt zvířat mohou podle pracovníků zoo lidé, kteří porušili zákaz krmení a přinesli zvířeti pečivo. Zoo Děčín beránkovi dokonce vystavila parte. Beránek byl jediným chovným samcem, kterého zoo chovala, byly mu necelé tři roky. Ovečka byla s největší pravděpodobností březí. Ve výběhu zůstala už jen jedna ovce.
Podle pracovníků zahrady ani ne tříletý beránek navíc zemřel v ohromných bolestech. Pečivo, obzvlášť to čerstvé, způsobuje totiž u zvířat chovaných v zoologické zahradě téměř okamžitě průjem. Následně dochází k dehydrataci a namnožení bakterií. To pak může kvůli celkové otravě organismu skončit i uhynutím zvířete.

Psali jsme: Dvě ovce ze Zoo Děčín zabili lidé, překrmili je pečivem…ZDE…

Radní města Děčína ustoupili tlaku veřejnosti a rozhodli se, že noční linky městské hromadné dopravy rušit nebudou. Noční autobusy, jimiž se lidé vrací v noci ze zábavy, přitom měly vyjet poslední lednový víkend naposledy.
„Rada města zvážila všechny podněty a okolnosti a na jejich základě dospěla k rozhodnutí, že změny v jízdních řádech nastanou až na jaře. Chceme, aby dopravní podnik přišel s novým návrhem na úsporná opatření tak, aby byla přijatelná pro městskou kasu, vedla k patřičné úspoře finančních prostředků a samozřejmě zajišťovala základní potřeby na dopravu pro obyvatele města," vysvětlila Marie Blažková, primátorka města a doplnila: „Stále platí, že současná situace je neúnosná a je potřeba ji řešit. Věříme, že výsledek auditu, který bude znám do konce března, ukáže, kde má dopravní podnik rezervy.

Čtvrtek 28. ledna – Děti, které začaly chodit do první třídy loni v září, se dočkaly svého prvního vysvědčení. Na Základní škole Vojanova, kde mají 
v tomto ročníku dvě první třídy, si ho děti převzaly ve čtvrtek po jedenácté hodině. V 1.A dostaly děti dokonce jako bonus také pizzu.

S novinkou pro ty, kteří parkují po městě, přišel od ledna děčínský magistrát. Každý, kdo si chtěl dosud koupit parkovací kartu, měl možnost si ji pořídit pouze na celý rok. Nyní je ale možné zakoupit kartu na tři měsíce, tedy na jednotlivá čtvrtletí roku. Na svém posledním zasedání to schválila rada města.
„Vyhovět jsme chtěli občanům, kteří využívají parkovací místa pouze sezónně, nebo je pro ně placení parkovného na celý rok finančně náročné," říká Jiří Anděl, náměstek primátorky.
Cena čtvrtletní parkovací karty pro osoby s trvalým pobytem ve vymezeném území je 375 korun.

Pátek 29. ledna – Hasiči v Děčíně vytáhli z Jílovského potoka v Podmoklech kočku, která tam strávila minimálně tři dny. Poté ji předali městské polici. Strážníci kočku odvezli do útulku, kde se jí dostalo veterinárního ošetření. Kočka byla hladová a podchlazená.

Počet akutních respiračních onemocnění vzrostl v Ústeckém kraji za poslední týden 
o necelých 14 procent. Hygienici v pátek evidovali 8 840 nově nemocných, řekl ředitel Krajské hygienické stanice Josef Trmal. Mezi nemocnými bylo i několik prokázaných případů chřipky. Na 100 000 obyvatel tak v Ústeckém kraji připadalo 1 070 nemocných, což není podle Trmala nikterak závažné číslo.