„Lidé mají zájem stavět v Chabařovicích. Ale my prakticky žádné volné pozemky nemáme. Jeden soukromý majitel hledá developera, s kterým by se spojil. Další majitelé pozemků z Prahy chtějí podle mého názoru moc peněz a zdá se, že zatím čekají, jestli dokončená dálnice přinese kupce. Ceny drží vysoko," uvedl starosta Chabařovic Josef Kusebauch.

V Řehlovicích zatím žádné velké majetkové změny nezaznamenali. „Většinou se o pozemek hlásí jen jeden zájemce, kdyby jich bylo více, uspořádáme dražbu. Dálnici tu máme už 31 let, že by to přineslo více investic, se nezdá," řekl starosta Josef Macháček.

DOJÍŽDĚNÍ DO PRAHY BUDE KRATŠÍ

Podle Jolany Šulcové z ERA Sever bude hotová dálnice příležitostí. „Hodně prodávajících zatím čeká, jak se to vyvine. Zvýšený zájem se zatím neprojevil a určitě se nebude plošně týkat všech pozemků a objektů. Roli bude hrát hodně okolností. Fakt je, že dojíždění do Prahy bude podstatně kratší," poznamenala Jolana Šulcová.

Že dálnice ceny na realitním trhu téměř neovlivní, si myslí Zdeněk Fibrich, regionální ředitel M&M reality. „Snad u průmyslových areálů, ale ani tam to nebude automaticky. Ceny bytů a parcel se ještě delší dobu nepohnou," odhaduje Zdeněk Fibrich.