O částce 200 tisíc rozhodli většinově zastupitelé. Nebylo to ale rozhodně jednoznačné. Hlasování předcházela debata, kdy nejprve náměstkyně primátora Radka Růžičková vysvětlila, že si tuto akci prakticky vymyslelo město a hledalo někoho, kdo ji uspořádá. Vybrána byla organizace Attack from North. Nyní se domlouvá konkrétní program.

Schválená částka zahrnuje honoráře, ozvučení, osvětlení, půjčení pódia, pořadatele, propagaci a produkci.

Opoziční zastupitel Jiří Řehák z Volby PRO! Teplice ale ze svého pohledu poukazuje: „Je tam tolik nejasností, že jsme zviklali i členy rady. Například, jak to, že nemáme na stole žádost organizátora, jak to, že dostane žadatel celých 200 tisíc, když ostatní žadatelé z oblasti sportu a kultury jsou kráceni." Na to vedení města reagovalo tím, že rozkopírovanou žádost dodalo dodatečně. Opoziční zastupitel poukazoval také na to, že nemá k dispozici prakticky žádné reference na uvedenou organizaci, které má jít 200 tisíc.

„Tak jsme se k tomu po doplnění formálních nedostatků vrátili na úplný závěr jednání. Nám to ale stejně trochu smrdí, i když jsme jednoznačně pro to, aby se kultura v Teplicích oživila i mimo rámec zahájení lázeňské sezóny. Stejně nás přehlasovali," doplňuje Jirka Řehák. (pem)