Dezolátní silnice s dírami připomínající ementál si už vyžádala i nepříjemný úraz. „Zakopla jsem a zlomila jsem si natřikrát nohu. Mám v ní šrouby a destičku. Začínají mi rehabilitace, léčit se budu zhruba tři čtvrtě roku," říká Marcela Večerková, která k pohybu po dobu léčení používá i invalidní vozíček.

DOBRÉ AKORÁT PRO PTÁKY

Zlost nad neudržovanou cestou neskrývají ani další obyvatelé. „Tady se mají dobře akorát holubi a další ptáci, kteří si z děr v silnici udělali rybník. Chodím špatně, a pořád musím dávat pozor, abych také nezakopla. Když jdu na trolejbus, vyjdu raději dřív, protože dostat se přes tuhle cestu je doslova o život," sdělila Jitka Hejduková.

Obyvatelé prý opravu několikrát urgovali na obvodu Severní Terasa. Nikdo prý však nereagoval. „Bydlíme tu od roku 1991 a s tou cestou od té doby nikdo ani nehnul. Vždyť jde jenom o kousek, proč to nemohou opravit?" ptá se Anna Burešová.

Starostka Severní Terasy Renáta Zrníková byla informací o dezolátní cestě překvapená. „Slyším o tom poprvé, pojedu se tam podívat," slíbila Zrníková s tím, že chodník včetně zmíněné vozovky není v majetku obvodu, nýbrž ve vlastnictví města.

CHYBÍ DESÍTKY MILIONŮ

„Budu na celou věc z pozice starosty upozorňovat na příslušných místech na magistrátu a pohlídám si, aby se záležitost vyřešila," reagovala Zrníková.

Obvody jsou podle ní dlouhodobě podfinancovány co se týká silnic a chodníků. „Sídliště u nás je pomalu už čtyřicet let staré, chybí tady téměř sto milionů na opravy rozbitých chodníků a děr v silnicích. Je vidět, že chybí systémové řešení," doplnila Zrníková.

Magistrát dostal od redakce písemné i fotografické podklady ke stavu vozovky ve Šrámkově ulici. Do uzávěrky vydání ovšem stanovisko nezaslal. „Znám případy, kdy lidé město zažalovali kvůli úrazu. To my ale nechceme, jde nám jen o to, aby se tady s tím už něco udělalo," podotkla obyvatelka Šárka Pechová.

ZLOMILA SI NOHU a používá invalidní vozíček. To všechno kvůli dezolátní cestě, na které Marcela Večerková upadla.

VÝZVA ČTENÁŘŮM: Máte i vy ve svém okolí zanedbanou cestu, budovu, pozemek či cokoliv jiného, co ohrožuje zdraví lidí? Pokud ano, pošlete nám, prosím, fotografii místa a krátký popis na e-mail: ustecky@denik.cz. Děkujeme