Mostečanka ve věku 32 let řádně nedbala a nedohlížela na povinnou docházku svých dvou nezletilých dětí, které v jedné mostecké škole vykazují vysokou neomluvenou absenci. Obviněné hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Obě děti zameškaly přes 700 vyučovacích hodin, z toho 365 neměly omluvené.

Ani další obviněná nedohlížela řádně na povinnou docházku svého syna. Ten v jedné obci na Mostecku od podzimu loňského roku do konce května vykázal 627 hodin neomluvené absence. Žena ve věku 45 let čelí obvinění z trestného činu ohrožování výchovy dítěte, za který může být odsouzena až na pět let odnětí svobody.

Další případy

Řídil podnapilý, hlídce sprostě nadával a jednoho z policistů chtěl udeřit
Na policejní kontrolu narazil 25letý muž z Litvínova koncem minulého týdne. Hlídka ho zastavila v ulici Valdštejnská při řízení osobního auta. Řidič měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, policisté mu opakovaně naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu. Lékařské vyšetření a odběr krve muž odmítl. Skončil na policejním oddělení, kde však zapomněl na slušné vychování. Začal hlídce vulgárně nadávat a pokusil se jednoho policistu napadnout fyzicky. Policista útok odvrátil použitím donucovacích prostředků. Muž policistům kromě nadávek vyhrožoval ublížením na zdraví. Policisté obvodního oddělení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zraněnou řidičku transportoval z nehody vrtulník
Dopravní policie vyjížděla v neděli v odpoledních hodinách k dopravní nehodě, která se stala kolem 17.30 hodiny na silnici I/27 u obce Havraň. Řidička osobního vozidla po průjezdu pravotočivé zatáčky dostala na silnici smyk, vyjela vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo převrátilo přes střechu a zůstalo stát na kolech mimo vozovku. Dechová zkouška na alkohol byla u ženy negativní. Řidička byla z místy nehody letecky transportována do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda za 65 000 korun.

Policisté kontrolovali řidiče, zda neužili před jízdou návykové látky
O víkendu v nočních hodinách proběhla v okrese Most celorepubliková dopravně bezpečnostní akce. Policisté při ní zjišťovali, zda řidiči neřídí pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Během noci hlídky zastavily a zkontrolovaly 28 motorových vozidel a odhalily 11 přestupků v dopravě. Za sedm z nich uložili muži v uniformách řidičům pokuty a 4 přestupky postoupí do správního řízení. U sedmi vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav, dva řidiči nedodrželi bezpečnostní přestávky při řízení. Dopravní akce budou pokračovat i o prázdninách. Žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem návykové látky.

Na hory zavítal zloděj, z chalupy odnesl nářadí a slivovici
Policie v Hamru šetří oznámení o krádeži vloupáním do rekreační chalupy. Neznámý zloděj vnikl koncem minulého týdne v obci v Krušných horách do domu, který prohledal, a odcizil příklepovou vrtačku značky Bosch. Lapkovi se hodila i slivovice, kterou si přivlastnil. Poškozený majitel, který krádež odhalil, škodu vyčíslil na částku 4 000 korun.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 13. června